Biologinė, dar kitaip vadinama holistinė odontologija – vis labiau populiarėjanti odontologijos kryptis, kuri taiko ne tik burnos ertmės būklei, bet ir bendrai paciento sveikatai naudingus dantų gydymo metodus. Tradicinėje odontologijoje pagrindinis dėmesys skiriamas dantų pažeidimams gydyti. Taikant tradicinėje odontologijoje populiarius dantų gydymo metodus, kartais naudojami tam tikri vaistiniai preparatai ir medžiagos, kurios efektyviai pašalina dantų problemas, tačiau gali sukelti pavojų žmogaus organizmui. Biologinėje odontologijoje taikomi visiškai kitokie gydymo metodai. Trumpai tariant, biologinė odontologija visada pirmenybę teikia saugiems ir biologiškai su žmogaus organizmu suderinamiems dantų gydymo sprendimams. Panagrinėkime, kokie yra pagrindiniai holistinės odontologijos privalumai? Ir, kokioms savybėmis ši odontologijos kryptis stipriai pranoksta tradicinius dantų gydymo metodus?
Holistinis dėmesys viso kūno sveikatai
Biologinės odontologijos kryptį atstovaujantys gydytojai laikosi holistinio požiūrio į burnos ertmės sveikatą. Dantų gydymo metu jie taiko ne tik veiksmingus, bet ir ypatingai saugius gydymo metodus, kurie pasitarnauja tiek dantų būklės, tiek bendros paciento sveikatos labui. Kartais burnos ertmės problemas gali sukelti visiškai kiti sveikatos sutrikimai, būtent tai ir bando paaiškinti ir pagrįsti ši, inovatyvi odontologijos kryptis. Sakykim, dantenų ligos neretai išsivysto dėl širdies veiklos sutrikimų. Holistinė odontologija į dantų gydymą žvelgia žymiai plačiau ir visiškai kitu kampu. Jai atstovaujantys gydytojai stengiasi ne tik pašalinti dantų pažeidimus, bet ir išsiaiškinti sveikatos sutrikimus, kurie galėjo sukelti vieno ar kito tipo burnos ertmės problemas. Jie visada ieško tokių pačių veiksmingų, tačiau žymiai saugesnių gydymo priemonių, kurios pasirūpina ir nepriekaištinga burnos ertmės būkles, ir puikia žmogaus sveikata.
Prevencijos akcentavimas
Biologinės odontologijos pagrindas yra prevencija. Užuot atlikę sudėtingą ir žalingą dantų gydymą, holistinės odontologijos atstovai sutelkia dėmesį į rizikos veiksnių nustatymą ir prevencinių priemonių įgyvendinimą, tam, kad būtų išvengta didesnių problemų ateityje. Šiai odontologijos šakai atstovaujantys gydytojai moko savo pacientus taisyklingų burnos higienos įpročių bei esminių, pilnavertės mitybos taisyklių. Bioodontologija visada pirmenybę teikia prevencinėms priemonėms, nes jos leidžia užkirsti kelią rimties dantų pažeidimams ir sveikatai žalingiems dantų gydymo metodams.
Neinvaziniai, o natūralūs dantų gydymo metodai
Holistinės odontologijos šaką propaguojantys gydytojai visada stengiasi taikyti nekenksmingus, kuo natūralesnius dantų gydymo metodus. Gydymo metu jie naudoja tik natūralias, biologiškai su žmogaus organizmu suderinamas medžiagas, kurios leidžia išvengti atmetimo reakcijos bei šalutinių poveikių rizikos. Sakykim, atliekant dantų implantavimą, biologinėje odontologijoje yra naudojami cirkonio keramikos implantai, kurie sudėtyje neturi jokių metalo pėdsakų. Tradicinėje odontologijoje siūlomos ir kitos implantų alternatyvos, kurių sudėtyje esantis metalas gali sukelti grėsmę žmogaus sveikatos būklei. Tradicinėje odontologijoje taip pat dažnai taikomos invazinės procedūros. Holistinė odontologija pirmenybę teikia moderniems lazeriams ar, sakykim, ozono terapijai. Šios priemonės žmogaus sveikatai nekelia jokios žalos, tačiau taip pat veiksmingai skatina gijimą, slopina uždegimus ir pan.
Nors biodontologija, kaip odontologijos sritis, egzistuoja jau daug metų, tačiau mūsų šalyje tokia odontologijos šaka dar tik žengia pirmuosius žingsnius. Visgi, praktika įrodo, kad biologinėje odontologijoje taikomi dantų gydymo metodai tikrai yra veiksmingi ir pasiteisina, todėl tikėtina, kad tokio pobūdžio odontologinis gydymas ateityje tik populiarės. Jeigu į burnos ertmės sveikatą ir dantų gydymą norite pažvelgti iš holistinės odontologijos pusės, rekomenduojame apsilankyti biomplantai.lt. Čia rasite daugiau informacijos apie holistinį gydymą odontologijoje, kuria dalinasi vienas iš nedaugelio serfitikuotų dantų atkūrimo cirkonio implantais specialistų, burnos chirurgas Remigijus Urbonas.