Per karščius apsnigo Ledo rūmus

Per karščius apsnigo Ledo rūmus

Ineta BRICAITĖ

Ledo rūmai baigti renovuoti prieš dvejus metus, tačiau juos vis aplanko darbus vykdžiusios įmonės darbuotojai. Ne šiaip prevenciškai, bet darbo broko taisyti. Baltas Ledo rūmų stogas vis pageltonuoja arba papilkėja. Stogą tvarkė praėjusią vasarą, tvarko ir šią. Dabar, kai praėjo kelios savaitės po darbų, jis yra baltut baltutėlis – tarsi šviežiai apsnigtas. Tačiau elektrėniškiai tik spėlioja, kada vėl „sniegas“ spalvą pakeis.

Kol kas darbų vykdytojų apsilankymai savivaldybei nekainuoja – dar nesibaigęs 5 metų garantinis laikotarpis, per kurį darbus vykdžiusi įmonė broką pašalina savo lėšomis. Tačiau nuo 2017 m. vasaros už geltonų dėmelių ir pilkų plotų paslėpimą teks mokėti savivaldybei. Jei lėšų savivaldybė tam neturės, vienintelė Lietuvoje tarptautinius standartus atitinkanti Ledo arena gali ilgam būti papuošta pageltusiu sniegu.

Elektrėnų simbolis – Ledo rūmai buvo renovuoti pagal du 2007- 2013 m. Europos Sąjungos Sanglaudos fondo finansuojamus projektus. „Ledo rūmų Elektrėnuose plėtra“ pradėta vykdyti 2009 m., jos vertė – 13,4 mln. litų. Projekto metu rekonstruotos konstrukcijos, išspręstas technologinis šaldymas, įrengtos tribūnos ir pan. Kitas projektas – „Elektrėnų ledo rūmų pastato energetinių charakteristikų gerinimas“ – vykdytas dar po metų. Jis kainavo 3,5 mln. Lt. Būtent šio projekto metu ir buvo pasirūpinta pastato eksterjeru – langais, fasadu, durimis ir stogu.

Apsnigto stogo idėja iš pradžių atrodė labai patraukli: ir vizualiai, ir technologiškai tinkamas sprendimas. „Sniegas“ ant stogo yra kietosios poliuretano putos, kurios čia panaudotos visų pirma kaip medžiaga pastatui apšiltinti. Dėl unikalios pastato stogo konstrukcijos nebuvo galimybių jį apšiltinti iš vidaus.

Kietosios poliuretano putos nebijo drėgmės, temperatūros svyravimų. Tačiau jas reikia apsaugoti nuo ultravioletinių spindulių. Specialiai neapdorotą poliuretano paviršių ultravioletiniai saulės spinduliai laikui bėgant ima ardyti. Todėl Ledo rūmų stogas buvo nudažytas specialiais dažais. Taip pat panaudota speciali medžiaga elastomeras, apsauganti stogą nuo mechaninių pažeidimų.

Šiltinant stogą tokiu būdu, reikėjo stebėti oro sąlygas, kurios turi didelę įtaką darbų kokybei: tam tikra paviršiaus, ant kurio purškiama medžiaga, temperatūra, oro drėgmė. Į šias sąlygas darbų vykdytojai žiūrėjo pro pirštus ir pusantro mėnesio užsitęsę darbai buvo baigti jau rudeniop, kai oro drėgmė buvo didesnė. Todėl stogas ilgainiui ėmė keisti spalvą. Praėjusią vasarą buvo tik užlopytos ryškiausios dėmės, šią vasarą visas stogas perdažytas iš naujo. Šįkart darbai atlikti apsidraudžiant – karščiausiomis liepos dienomis.

Toks baltas Ledo rūmų stogas nebuvo nuo pat ES 2007-2013 m. struktūrinių fondų finansuotų projektų vykdymo pabaigos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų