Paskutinį kartą

Mūsų  mokykloje paskutinis skambutis  gegužės 28 d. suskambėjo netradiciškai, bet originaliai. Kai kam jis kėlė liūdesį, kitiems džiaugsmą, vis dėlto, tai naujos pradžios ženklas visiems  mokiniams, kurių gimtoji kalba – rusų.

Visiems jiems skambutis mūsų ugdymo įstaigoje iš tiesų paskutinis.  Išlydėjome paskutinę rusiškų klasių dešimtokų laidą, pradinių klasių mokinius ir penktokus. Kitąmet Elektrėnų pagrindinėje mokykloje liks tik jaunimo klasės.
Pasitempę, pasipuošę, su gėlėmis rankose rusiškų klasių ir jaunimo mokyklos mokiniai rinkosi aktų salėje ir dėkojo mokytojams už žinias, rūpestį, šilumą, padrąsinantį žodį. Skambėjo dainos, posmai, linkėjimai. Savo auklėtinius sveikino ir linkėjo būti drąsiems, nebijoti kurti savo ateitį naujose mokyklose auklėtojos Olga Chvorostova ir Marija Matuzienė.  Šventėje netruko ir šmaikščių akimirkų: posmeliai, sukurti kiekvienam dešimtokui, matematikos mokytojos Jadvygos Bernotienės išradingi „baigimo pažymėjimai“…
Svarbiausią žodį tarė mokyklos direktorė Olga Šabonienė. Ji palinkėjo visiems sėkmingo starto į naują gyvenimą, pasiimti į kelionę mokyklos šilumą, meilę, draugystę, neužmiršti čia praleistų metų, bet kada sugrįžti, pasidalinti džiaugsmais ir rūpesčiais. Prisiminimui apie mokyklą kaip vieną gražiausių gyvenimo etapų  O. Šabonienė padovanojo įrėmintą mokyklos nuotrauką.
Ši mokykla buvo atidaryta 1963 m. ir  buvo pirmoji vidurinė mokykla  Elektrėnuose.  Pamokos vyko dviem kalbom – lietuvių ir rusų. Viena iš mokytojų,  kuri pirmoji pravėrė šios mokyklos duris, buvo Elvyra Monarchovič.
Čia prabėgo jos visas gyvenimas  Ji ir šiandien čia tebedirba. Išskirtinis intelektas, meilė  žmonėms ir paprastumas, gebėjimas matyti gera net ir blogiausiose situacijose, tvirta pozicija ir kartu rami laikysena – pagrindiniai jos asmenybės bruožai. Tai žmogus, su kuriuo jautiesi stipresnis, saugus, su kuriuo šviesu ir šilta. 48 pedagoginio darbo metai vienoje mokykloje!  Kūrybiškumas, gebėjimas drąsiai priimti naujas idėjas, rūpinimasis, kad vaikai išaugtų dorais, išsilavinusiais, atsakingais žmonėmis – toks yra mokytojos tikslas. Ją gerbia mokiniai ir mokytojai. Meilė ir pagarba – didelis atlygis už pedagoginį darbą.
Šie mokslo metai ir jai paskutiniai: laukia  užtarnautas poilsis. Ji pirmoji atvėrė, ji ir uždarys tiek metų varstomas mokyklos duris.

Mokytoja Angelė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų