Pasaulinės Žemės dienos minėjimas Kietaviškių pagrindinėje mokykloje

Lietuva nuo 1992 m. kovo 20 d. oficialiai mini pasaulinę Žemės dieną. Jungtinių Tautų nutarimu šiai  dienai paminėti buvo pasirinktas pavasario lygiadienis – laikas, kai kiekvienas žmogus, paukštis, augalas, kaimas ir miestas apdovanojamas diena ir naktimi po lygiai.

Kietaviškių pagrindinėje mokykloje Žemės dienos minėjimas prasidėjo inkilų paukšteliams kėlimu. Mokiniai,  kartu su mokytoju Z. Mažeika, iškėlė inkilėlius prie mokyklos ir rašytojo J. Kralikausko gimtinės beržynėlyje.

Po pamokų mokiniai aktų salėje susitiko su neetatiniu  gamtos apsaugos  inspektoriumi D. Baltučiu. Jis parodė fotonuotraukas  su gražiausiais mūsų savivaldybės gamtos vaizdais, pasakojo apie brakonierių nusikaltimus Elektrėnų savivaldybės gamtai, žvėreliams,  žuvims, supažindino su baudžiamąja atsakomybe už brakonieriavimą. Mokytoja D. Gudelienė padėkojo svečiui už įdomų pasakojimą ir padovanojo knygą apie Kietaviškių seniūniją.

Mokytoja M. Puidokienė kartu su mokiniais rašė linkėjimus Žemei ir jais padabino simbolinį Žemės rutulį, kuris vėliau papuošė mokyklos stendą.

Mokytoja V. Kubilienė kartu su devintos klasės mergaitėmis  mokė, kaip reikia rūšiuoti buitines atliekas. Mokiniai sužinojo, kad panaudotas skardines nuo gėrimų, konservų dėžutes, metalinius dangtelius ir visas kitas metalinės pakuotės atliekas galima mesti į stiklui skirtą konteinerį, o riebalais užterštus jogurto, margarino, grietinės indelius prieš metant į plastiko konteinerį būtinai reikia išplauti.

Šio renginio metu mokiniai įsitikino, kad kiekvienas turime galvoti apie Žemės planetai kylančias problemas. Tačiau Žemės išsaugojimu pradėti rūpintis turime savo gimtinėje: sudrausti žolės degintoją, taupyti elektrą, vandenį, nešiukšlinti, rinkti ir rūšiuoti atliekas, nes Žemės ištekliai riboti.

V.  KUBILIENĖ

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų