Pasaulinė mamų psichikos sveikatos diena paminėta Elektrėnuose

Pasaulinė mamų psichikos sveikatos diena paminėta  Elektrėnuose

Gegužės 1-ąją dieną Elek­trėnų savivaldybės šeimos susirinko į VšĮ „Mama mums rūpi“ ir „Relax studija“ drauge organizuo­tą ėjimo renginį, skirtą labiausiai mamoms, bet kartu ir visiems, kurie supranta, palaiko ir vertina motinystės etapą. Susirinkome su vienu pagrindiniu tikslu – palaikyti mamas šiame jų gyvenimo etape ir priminti apie rūpesčio savimi svarbą tam, kad stiprintų savo emocinę savijautą.
Pasirinkome lengvus ėjimo renginius, kad pasivaikštant kartu da­lyvės turėtų progą pakalbinti vienos kitas ir iš tiesų išgirsti, KAIP jos jaučiasi, su kuo dalinasi vaiko auginimo pareigomis, kas JOMS padeda atstatyti jėgas esant nuolatinės vaiko priežiūros etape.
Kaip teigia tyrimai, daugumoje pasaulio valstybių, 1 iš 5 moterų patiria psichikos sveikatos sunkumų po gimdymo, – tai gali pasireikšti kaip nerimas, pogimdyvinė depresija, psichozė ar kiti sutrikimai. Tačiau neturime laukti diagnozės, kad pripažintume ir išdrįstume pasidalinti, jog jaučiamės pavargusios. Leiskime viena kitai jausti, kad esame dalis didelės bendruomenės, kurio­je kartu šis etapas gali būti gerokai lengvesnis.

This slideshow requires JavaScript.

Šiuos ėjimo renginius įvairiuose Lietuvos miestuose organizavo „Mama mums rūpi“ savanorės ir partnerės – moterys, kurios buria mamų bendruomenes ir kurioms svarbu, kaip JŪS jaučiatės! Elektrėnai ir kiti 25 prisijungę miestai yra dar vienas patvirtinimas, kad visur mamos jaučiasi labai panašiai.
Elektrėnuose prie renginio pri­sidėjo ir parėmė mūsų miesto verslai ir organizacijos:
parduotuvė „Arzida“ dovanojo vaikams spalvingų balionų,
„KinFit“ trenerė Rusnė Bar­kauskienė prieš ėjimą pravedė lengvą mankštą,
„Halkio sushi“ pasiūlė ėjimo metu pasistiprinti saldžiomis vaišėmis,
Kvepalų parduotuvės „Prabangi Dz“ savininkė Vaida padovanojo mamoms nuostabių aromatų,
„Peliūnų smidrų ūkis“ pasidalino pirmuoju, ekologiškai užaugintu, šių metų smidrų derliumi,
Kompanijos „Gentle day“ ir „Ellamè“ padovanojo savo produktų visos Lietuvos ėjimo dalyvėms,
„Lobes neurotreniruotės“ dovanojo nuolaidą inovatyviai smegenų mankštos sesijai,
„Kukuška Photography“ fo­tografė Uka įamžino smagias akimirkas,
Na, o Elektrėnų visuomenės sveikatos biuro psichologė Vida Grašiuvienė kvietė mamas nelikti vienoms šiuo nelengvu, tačiau labai svarbiu ir prasmingu gyvenimo laikotarpiu. Jos kontaktus ir nemokamas konsultacijas galima gauti Elektrėnų visuomenės sveikatos biure.
Turėti sunkumų nėra gėdinga, nors juos imtis spręsti gali prireikti drąsos. Paprastai moterys, pagerėjus būsenai, gailisi, kad pagalbos nesikreipė anksčiau ir tiek daug savo gyvenimo laiko praleido kentėdamos. Tad nelikite vienos, nes KARTU esame stipresnės!

Jurgita Kaupienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų