Pabėgėlių krizė Elektrėnų neaplenkė

Pabėgėlių krizė Elektrėnų neaplenkė

Virginija Jacinavičiūtė

Patarlė sako, bėda po vieną nevaikšto. Tik atsikvėpėme nuo rekordiškų koronaviruso susirgimų skaičių ir užgriuvo dar viena bėda – neteisėti migrantai, kurie per Baltarusiją plūsta į Lietuvą, ieškodami geresnio gyvenimo. Nemažai daliai sulaikytų migrantų nustatomas koronavirusas, todėl jie saviizoliuojasi Sveikatos apsaugos ministerijos nustatytose vietose. Liepos 7 d. Abromiškių reabilitacijos ligoninėje saviizoliavosi 14 COVID-19 liga sergančių nelegalių migrantų ir 2 Lietuvos piliečiai.

Abromiškėse besiizoliuojantys migrantai į lauką išeiti gali, bet liepos 8-ąją jų nepamatėme

Kaip pasakojo Abromiškių reabilitacijos ligoninės direktorius Vitalijus Glamba, visi migrantai serga lengva ligos forma. Jie saviizoliuojasi tose pačiose patalpose, kurios buvo paskirtos, prasidėjus pirmajam karantinui. Nelegalūs migrantai maitinami, tam skiriamos papildomos valstybės lėšos. Pasak direktoriaus, ligoninėje gyvena įvairių tautybių migrantų, kurie daugiausiai bendrauja rusų ir anglų kalbomis. Tačiau to bendravimo yra visai nedaug – migrantai tiesiog palydimi į saviizoliacijos vietą.
Nacionalinėje spaudoje skelbta, kad vieno sulaikymo metu 8 migrantai elgėsi agresyviai, bandė pulti Druskininkų užkardos pa­trulius ir jiems pasipriešino, buvo panaudotos ašarinės dujos, paleisti įspėjamieji šūviai į orą, nepaklusnūs migrantai suguldyti ant žemės ir surakinti antrankiais.
Šie įvykiai įvarė žmonėms baimės ir nerimo dėl savo saugumo.­ V. Glambos pasiteiravome, ar Ab­romiškėse apgyvendinti migrantai elgiasi taikiai. Direktorius sako, kad prireikus su migrantais bendraujama telefonu, todėl nėra progos patikrinti, ar migrantai yra draugiški.
Šiuo metu ligoninės direktorius su Sveikatos apsaugos ministerija tariasi, kad nuo rugpjūčio 1 d. nei migrantai, nei Lietuvos piliečiai ligoninėje saviizoliacijos nebeatlikinėtų.
„Patalpos Abromiškių reabilitacijos ligoninėje lengva COVID-19 ligos forma sergantiems buvo skirtos 2020 m. balandžio 1 d., karantino pradžioje, kai ligoninė pacientų nepriimdavo. Dabar manome, kad izoliuoti sergančius lengvos formos COVID-19 liga asmenis galima ir kitur, ne ligoninės Vaikų skyriuje“, – paaiškino V. Glamba.
Administracijos direktoriaus pavaduotoja Inga Kartenienė informavo, kad savivaldybė iš Vidaus reikalų ministerijos gavo prašymą įvertinti pabėgėlių apgyvendinimo­ Elektrėnų savivaldybėje galimybes. „Elektrė­nų sav. adminis­tracija įvertino visas ­turimas gyvenamąsias patalpas ir informavo, kad neturi galimybių laikinai apgyvendinti neteisėtų migrantų. Taip pat atkreipėme ministerijos dėmesį, kad šiuo metu VšĮ Abromiškių reabilitacijos ligoninės Vaikų reabilitacijos skyriuje gydomi dešimt lengva COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) forma sergančių neteisėtų migrantų. Svetimšaliai nenoriai laikosi izoliacijos taisyklių ir bando pabėgti, todėl paprašėme padėti ­užtikrinti neteisėtų migrantų apsaugą“,- sakė I. Kartenienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų