Paaiškėjo, kas nori valdyti Elektrėnus

Paaiškėjo, kas nori valdyti Elektrėnus

Julija KIRKILIENĖ

Pagaliau paaiškėjo, kokios partijos dalyvaus savivaldos rinkimuose ir kas rungsis tiesioginiuose mero rinkimuose.

Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, Elektrėnuose stebuklų jokių neįvyko: visi kandidatai tiek partijų sąrašuose, tiek tarp kandidatų į merus žmonėms žinomi, daugelį metų renkami į Elektrėnų savivaldybės tarybą. Merais tiesiogiai išrinkti būti panoro: Algimantas Adomaitis – iškėlė partija „Tvarka ir teisingumas“, Vaidas Ratkevičius – iškėlė Darbo partija, Evelina Solovjova – iškėlė Lietuvos lenkų rinkimų akcija, Kęstutis Vaitukaitis – iškėlė Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis, Viktoras Valiušis – iškėlė Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, Vytautas Vėželis – iškėlė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Arvydas Vyšniauskas – iškėlė Lietuvos socialdemokratų partija. Visi kandidatai vienu ar kitu laikotarpiu yra pabuvę arba merais, kaip Arvydas Vyšniauskas ir Kęstutis Vaitukaitis, arba mero pavaduotojais, kaip Algimantas Adomaitis, Viktoras Valiušis ir Vytautas Vėželis, arba administracijos direktoriaus pavaduotoju, kaip Vaidas Ratkevičius. Tik 26 metų Trakų rajono Paluknio vidurinės mokyklos mokytoja Evelina Solovjova yra nauja žvaigždė Elektrėnų politikos padangėje.

Savivaldybės taryboje dirbti panoro net 9 partijų atstovai. Pačios didžiosios partijos – Lietuvos socialdemokratų ir Lietuvos liberalų sąjūdis – į sąrašus surašė net po 50 kandidatų. Kitų partijų sąrašai kuklesni: Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – 29, Lietuvos centro partija – 16, Darbo partija – 24, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai – 34, Lietuvos lenkų rinkimų akcija – 17, partija „Tvarka ir teisingumas“ – 38 ir Visuomeninis rinkimų komitetas „Mūsų kraštas“ – 15. Įdomu tai, kad komitetą „Mūsų kraštas“ į rinkimus veda į policiją dėl kito nusižengimo aiškintis girtas už vairo važiavęs Nikolaj Melnikov. Tame sąraše dauguma kandidatų nurodė esą statybinių įmonių darbuotojai arba visai nenurodė darbovietės. Trys kandidatai – Nikolaj Melnijov, Daurius Ašaka ir Marija Jurčenko – tarybos nariais buvo išrinkti 2011-2015 m. kadencijai su dabar jau išnykusia Socialliberalų partija.

Po tris kandidatus, dėl tarybos nario mandato turinčius atsisakyti užimamų pareigų, į sąrašus įrašė Liberalų sąjūdžio ir Socialdemokratų partijos. Tarybos nariu taip pat negali būti į rinkimus Centro partiją vedantis Elektrėnų savivaldybės asmens sveikatos priežiūros centro direktorius Kristijonas Kameneckas.

Pagal Rinkimų įstatymą savivaldybės tarybos nario pareigos nesuderinamos su savivaldybės įmonių, biudžetinių įstaigų vadovų, Seimo nario, Vyriausybės atstovo apskrityje, savivaldybės administracijos vadovų ir tarnautojų, dirbančių pagal darbo sutartį, savivaldybės kontrolieriaus bei kitomis įstatyme numatytomis pareigomis. Nuo šių metų už kiekvieną partijos sąraše esantį kandidatą, kurio pareigos nesuderinamos su savivaldybės tarybos nario pareigomis, kuo motyvuojant atsisakoma mandato, reikės sumokėti dviejų vidutinių mėnesinių darbo užmokesčių dydžio (VMDU) užstatą. Tas užstatas sudaro apie 4632 litus. Už visus kandidatus užstatus įpareigotos sumokėti partijos. Už tuos kandidatus, kurie pateks į savivaldybės tarybą, bet mandato atsisakys, užstato partijos neatgaus.

Dar vienas įdomus kandidatas į savivaldybės tarybos narius įrašytas partijos „Tvarka ir teisingumas“ sąraše. Tai buvęs Seimo narys Kazimieras Uoka. Jis Elektrėnuose įsigijo žemės sklypą ir, tikriausiai, planuoja čia apsigyventi.

Rinkimai į savivaldybės tarybą vyks kovo 1 d., todėl apsisprendimui mums liko vos pusantro mėnesio. Visus kandidatų sąrašus galima rasti elektroninėje VRK svetainėje www.vrk.lt. Mums belieka apsispręsti, už ką balsuoti, ir sąžiningai atlikti savo pilietinę pareigą. Noriu priminti, kad į pilietinę pareigą neįeina balsavimas už pinigus. Praėjusiuose rinkimuose net mūsų darbuotojui buvo pasiūlyta 20 litų ir nurodyta, už kokį sąrašą balsuoti… Reikėtų patikėti, kad per tuos ketverius metus nuo rinkimų iki rinkimų subrendo ir kandidatai, ir rinkėjai, todėl gundymų pinigais tiktų nebesulaukti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų