Nubaustas leistiną greitį viršijęs advokatas

Nubaustas leistiną greitį viršijęs advokatas

Trakų rajono apylinkės teismas gegužės 26 d. nubaudė advokatą Osvaldą Martinkų už leistino greičio viršijimą daugiau nei 50 kilometrų per valandą.

Trakų rajono apylinkės teismo inf.

Išnagrinėjus administracinio teisės pažeidimo bylą nustatyta, kad 2011 m. gegužės 10 d. O. Martinkus kelio Vilnius-Kaunas-Klaipėda 56-ajame kilometre, Elektrėnų savivaldybėje, vairuodamas transporto priemonę Audi A8 važiavo 170,2 kilometrų per valandą greičiu ir viršijo greitkelyje nustatytą 110 kilometrų per valandą greitį daugiau nei 50 kilometrų per valandą, tuo pažeisdamas kelių eismo taisyklių 133 ir 136.1. punktų reikalavimus, t.y. padarė administracinį teisės pažeidimą, numatytą ATPK 124 str. 6 d.

Teismas, atsižvelgdamas į tai, kad O.Martinkus administracine tvarka yra baustas net 36 kartus, iš jų 25 kartus už nustatyto greičio viršijimą, ir turi 8 galiojančias nuobaudas, skyrė pažeidėjui maksimalią įstatyme numatytą administracinę nuobaudą – 1500 Lt baudą su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu 3 mėnesiams.

Atsižvelgdamas į pažeidėjo daromų kelių eismo taisyklių pažeidimų sistemingumą, teismas nepripažino pažeidėjo atsakomybę lengvinančia aplinkybe to, kad O.Martinkus prisipažino padaręs pažeidimą ir dėl jo gailisi. Teismas taip pat atmetė pažeidėjo prašymą skiriant nuobaudą atsižvelgti į jo darbo pobūdį, kuris yra susijęs su poreikiu vairuoti transporto priemones. Skirdamas nuobaudą teismas pažymėjo, kad įstatymas aukščiau iškelia visuomenės interesą – per prevencinių priemonių taikymą ir pažeidėjo nubaudimą užtikrinti saugų eismą, visuomenės saugumą, o ne asmens, padariusio teisės pažeidimą, asmeninį interesą išvengti neigiamų pasekmių, nepatogumų, susijusių su padarytu pažeidimu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų