Netikėti radiniai knygose

Netikėti radiniai knygose

Virginija Jacinavičiūtė

Dalis radinių, kuriuos bibliotekininkės randa knygose
Dalis radinių, kuriuos bibliotekininkės randa knygose

Jei nerandate vestuvių nuo­traukos ar ypatingo knygos skirtuko, kurį padovanojo brangus žmogus, nenusiminkite. Gali būti, kad dar pavyks atrasti kaip į balą pradingusį daiktą…net testamentą.
Neretai nutinka taip, kad parsinešę knygą iš bibliotekos joje randame ne tik lapelį, pažymintį, kada grąžinti knygą. Ten galima rasti kur kas įdomesnių daiktų. Pavyzdžiui, aš vienoje knygoje radau savo bendraklasių vakarėlio nuo­trauką. Pasidomėjus paaiškėjo, kad nuotraukos knygose nėra toks jau retas radinys. Elektrėnų viešosios bibliotekos darbuotojos tokių nuotraukų, knygų skirtukų, atviručių, raštelių ir kitų asmeninių daiktų yra prikaupusios visą dėžę ir saugo juos, tikėdamosis, kad savininkai kada nors panorės atgauti savo prarastus daiktus. Radinių kolekciją peržiūrėjusi ten radau ir pažįstamų veidų.
Tačiau labiau už viską mane nustebino bibliotekininkės Natalijos Kriščiūnienės pasakojimas apie itin netikėtą radinį knygoje. Vienam elektrėniškiui mirus, jo vaikai nutarė bibliotekai padovanoti jo sukauptą knygų kolekciją. Šią kolekciją registruojant akis užkliuvo už nemažo aplanko, kuris kyšojo iš didelės enciklopedijos puslapių. Peržiūrėjus tą aplanką paaiškėjo, kad jame saugiai paslėptas mirusiojo testamentas. Bibliotekos darbuotojai turėjo buvusio knygų šei­mininko artimųjų kontaktus, todėl testamentas netrukus pasiekė tuos, kam priklauso.
Elektrėnų viešoji biblioteka knygų radinius kaupia, tad jei paskutinį kartą daiktą matėte knygoje, skubėkite į biblioteką.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų