Nesvarbu, kad vaikšto pasiremdami lazda

Nesvarbu, kad vaikšto pasiremdami lazda

Virginija Jacinavičiūtė

Lietuvių tautosakoje yra bent du šimtai patarlių apie sveikatą. Tai liudija, kad gera sveikata žmogui yra itin svarbi. Viena patarlių byloja, jog negalima išsižadėti ligos, nes, ji prieš ateidama, nepaklausia, ar mes jos norime. Tikra laimė, kai liga įveikiama vaistais, tačiau, deja, savivaldybėje yra 1240 asmenų, kuriems dėl įvairių ligų nustatyti specialieji poreikiai.

Nuo 1992 metų gruodžio 3-oji – Tarptautinė neįgaliųjų žmonių diena. Šią dieną visame pasaulyje organizuojami renginiai, skirti atkreipti dėmesį į pagalbą neįgaliesiems. Atkreipti dėmesį į save Elektrėnų savivaldybės neįgalieji pakvietė visus gruodžio penktąją į viešosios bibliotekos konferencijų salę.

Renginys pradėtas Elektrėnų kultūros centro mėgėjų teatro spektakliu, žaismingai pavadintu „Per durną galvą kojom nepakajus“. Spektaklyje narpliota šiuolaikinė problema – sukčiavimas telefonu. Aktoriai atvaizdavo kaip patiklūs žmonės apsimetėliams pinigus atiduoda norėdami išgelbėti artimuosius nuo nemalonumų, o vėliau paaiškėja, kad gelbėti nebuvo ko.

Renginį vedė Socialinės paramos skyriaus vedėja Violeta Šimkūnienė, ji pakvietė tylos minute pagerbti Zitą Miguliovą, ilgametę žmonių bendrijos „Spindulys“ pirmininkę. Z. Miguliova ilgus metus gyveno kartu su liga, tačiau nenuilstamai rūpinosi kitų ligonių gerove ir ją pažinusių žmonių prisiminimuose paliko šiltus prisiminimus.

Taip pat V. Šimkūnienė pasidalino mintimis, kad neįgaliesiems Elektrėnuose labiausiai trūksta ne materialiųjų dalykų, o nuoširdaus dėmesio. Tačiau renginio metu dėmesio tikrai nestigo.

Renginyje apsilankė ir pirmųjų lauktuvių atvežė Seimo narė Laimutė Matkevičienė. „Jūsų problemos yra mano problemos“, – kalbėjo L. Matkevičienė ir priminė šventės dalyviams, kad jie visuomet gali kreiptis, jei prireikia pagalbos.

L. Matkevičienė dar kartelį prisistatė susirinkusiems, primindama, jog Seime dirba Socialinių reikalų ir darbo komitete bei yra Priklausomybių prevencijos komisijos pirmininke.

V. Šimkūnienė pasidžiaugė, kad Elektrėnų savivaldybėje puikiai išplėtota socialinė politika, o tai lėmė politikų pritarimas ir žmogiškumas.

Sveikinimų ratą tęsė meras K. Vaitukaitis, kuris aštuonių neįgaliųjų organizacijų narių prašė palaikyti savo pirmininkus bei pažadėjo ieškoti būdų išrūpinti neįgaliesiems autobusiuką.

Minėjime koncertavo neįgaliųjų draugijos kolektyvas „Žara“. Kolektyvui jau 12 metų vadovauja Nijolė Skuodienė. Savo kūrybos dainas atliko ir eilėraščius skaitė Nijolė Ramanauskienė. Paramos šeimai tarnybos nariai parodė jautrią miniatiūrą, kuria priminė visiems, kad žmones kiekvieną dieną saugo angelas. Miniatiūroje pasirodę tarnybos nariai kvietė į savo širdis priimti meilės, tikėjimo ir vilties angelus, o susirinkusiems padovanojo rankų darbo angeliukus. Renginyje dalyvavęs administracijos direktoriaus pavaduotojas Jonas Grybauskas atviravo, kad kartu minėdamas Neįgaliųjų dieną pasisėmė optimizmo.

„Nesvarbu, kad vaikštinėjam pasiremdami lazda“, – dainavo „Žaros“ kolektyvas jautriuose romansuose. Žodžiai tarsi patvirtino kolektyvo nario Zigmo Jančiausko išsakytą mintį, kad nepaisant fizinių jėgų, kultūrinio gyvenimo poreikis nedingsta. Ką tik paminėjus Neįgaliųjų dieną, norisi pasidžiaugti, kad mūsų savivaldybės neįgalieji tokie veiklūs. Jie vaidina, dainuoja, daro nuostabius rankdarbius yra aktyvūs, geros nuotaikos, jiems nestinga nuoširdumo, pozityvumo. Stebint tokius renginius jaučiasi, kad savivaldybės neįgaliesiems svarbiau ne apie problemas kalbėti, o dalintis tuo kas gražu, gera, džiugu.

Elektrėnuose veikia šios neįgaliųjų organizacijos:

* Elektrėnų savivaldybės žmonių bendrija „Spindulys“

* Elektrėnų neįgaliųjų draugija

* Elektrėnų krašto neįgaliųjų sąjunga

* Diabeto klubas

* Vievio neįgaliųjų draugija

* Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių bendrija „Viltis“ Elektrėnų padalinys

* Elektrėnų seniūnijos sveikatos draugija „Mes esame“

* Elektrėnų šeimos namų Paramos šeimai tarnybos paslaugų gavėjai (jie yra ir „Vilties“ nariai)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų