Informacijos nežinojimas nuo atsakomybės neatleidžia

Informacijos nežinojimas  nuo atsakomybės neatleidžia

Iš viešosios įstaigos „Elektrėnų savivaldybės asmens sveikatos priežiūros centras“ gruodžio 2 d. telefoniniai sukčiai išviliojo per 10 tūkst. eurų.

Redakcijos žiniomis, įstaigos buhalterė, direktorei paliepus, telefoniniam „banko vadybininkui“ pareikalavus, diktavo elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenis, o sukčiai į savo sąskaitą vedė pinigus tol, kol bankas užblokavo. Tikriausiai baigėsi dienos apyvartos limitas. Apmaudžiausia šioje istorijoje tai, kad sukčiai naujosios įstaigos direktorės Danutės Baliūnienės ir įstaigos buhalterės budrumą patikrino iš karto po laikraštyje „Elektrėnų kronika“ parašyto straipsnio „Nebūkime žąsinai – atskirkime sukčius“. Pirmajame puslapyje informaciniame skydelyje ir dar tekste parašyta: „Policijos pareigūnai, banko ar kiti darbuotojai NIEKADA neprašys Jūsų finansinių duomenų“.

Deja, įstaigos vadovė, matyt, ne tik laikraščio „Elektrėnų kronika“ neskaito, bet nesiklauso ir radijo, nežiūri televizijos, nenaršo po internetą. Jei tarnautojos pasidomėtų informaciniuose laukuose skleidžiama informacija, tai sukčiai nebeturėtų progos springdami lengvatikių pinigais didžiuotis vėl „pagavę žąsiną“.

Elektrėnų savivaldybės asmens sveikatos priežiūros centras yra savivaldybės įstaiga. Administracijos direktorius Virgilijus Pruskas redakcijai sakė, kad dėl sukčiams atiduotų pinigų įstaigos darbuotojai prieš Naujuosius metus be atlyginimų neliks. Artimiausiu metu direktorius pažadėjo visiems savivaldybės vadovams ir buhalteriams surengti mokymus, kad panašių atsitikimų nebeįvyktų. Dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas. Jei pavogtų pinigų susigrąžinti nebepasisektų, kaip dažniausiai ir atsitinka, administracijos direktorius sakė prašys teisininkų išaiškinimo, ar per kvailą patiklumą vagims atiduotus pinigus darbuotojos turėtų grąžinti įstaigai. Dėl kvailų klaidų darbuotojos nuo atsakomybės neturėtų būti atleistos.

Julija Kirkilienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų