Į Nerį ties Vieviu bus išleisti žymėti eršketų jaunikliai

Į Nerį ties Vieviu bus išleisti žymėti  eršketų jaunikliai

Lapkričio 3 d. į Neries upę ties Vieviu buvo išleisti aštriašnipių eršketų (lot. Acipenser oxyrhynchus) jaunikliai. Reintrodukcijos (t.y. rūšies pakartotinio įkurdinimo areale, kuriame ji gyveno, bet išnyko ar buvo išnaikinta) akciją rengia Žuvininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos.

Žemės ūkio ministerijos inf.

 

Eršketai – vieni seniausių planetos gyvūnų. Aštriašnipio eršketo reintrodukcijos darbai yra ilgalaikiai, reikalaujantys didelio kruopštumo ir nemažų darbo sąnaudų. Šiems darbams vykdyti būtina valstybės ir tarptautinė parama. Žuvininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos eršketų paauginimo ir reprodukcinės bandos formavimo praktinius darbus vykdo remdamasi aštriašnipio eršketo reintrodukcijos Lietuvos vandenyse programa ir Lenkijos Stanislavo Sakovičiaus vardo vidaus vandenų žuvininkystės instituto Olštyne patirtimi. Tarp šių institucijų yra pasirašyta bendradarbiavimo sutartis. „Reintrodukcijos darbų tikslas – mūsų eršketų populiacijos atstatymas. Šiam tikslui įgyvendinti būtini nuosekliai vykdomi įveisimo darbai, truksiantys tol, kol bus užfiksuoti pirmieji eršketų grįžimai į mūsų upes, į kurias jie buvo išleisti dar būdami jaunikliai,“ – teigė Žuvininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos direktorius Vytautas Grušauskas.

Remiantis bendradarbiavimo sutartimi, šiemet liepos mėnesį įvyko pirmoji eršketų reintrodukcijos akcija – migracijos tyrimų tikslais į Neries ir Šventosios upes buvo išleista 30 žymėtų eršketų jauniklių, kuriuos padovanojo Lenkijos mokslininkai. Į šias žuvis įmontuoti specialūs prietaisai leis Lietuvos, Lenkijos ir Kaliningrado srities mokslininkams stebėti eršketukų migraciją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų