Aš buvau toks, kaip Tu

Aš buvau toks, kaip Tu

Penktoji – Visų šventųjų ir Vėlinių – švenčių maratono diena Elektrėnų parapijos kapinėse užbaigta buvo maldomis už mirusiuosius. Gedulinga procesija, vedama kunigo Lauryno Visocko, patarnautojų ir bažnyčios choro, aplankė Geibonių, Girnakalių – Giedraitiškių, Migučionių, Kakliniškių, Sabališkių – Elektrėnų kapines.  Prie procesijos prisijungė savo artimuosius lankę žmonės.

Julija KIRKILIENĖ

 

Laisvadieniai baigėsi, bet dar nesibaigė maldos už mirusiuosius. Elektrėnų bažnyčioje vyksta Vėlinių aštundienis – oktava. Nuo Lapkričio 1-osios – Visų šventųjų dienos – iki lapkričio 9 d. vyksta pamaldos už mirusiuosius.

Vėlinės – visų mirusiųjų pagerbimo šventė. Gyvieji aplanko mirusiuosius kapuose, uždega žvakutes, manoma, kad mirusieji taip pat ateina pas gyvuosius. Vienose kapinėse mačiau išmintingą užrašą ant seno paminklo: „Aš buvau, kaip Tu, Tu būsi, kaip aš“. Tas gyvųjų ir mirusiųjų susitikimas kartą metuose žmones turėtų daryti išmintingesnius. Deja… Elektrėnų kapinėse prieš pamaldas stebėjau, kaip viena pagyvenusi ponia piktai barė savo (už ją labiau pagyvenusį) vyrą, trankė automobilio dureles. Tikriausiai, nedaug praeis laiko, kai ši ponia skubės į kapines lankyti mirusio savo gyvenimo draugo, puoš kapą ir graušis, kad nemokėjo jo gyvo mylėti.  Juk taip dažnai mes nevertiname to, ką turime.

Svetainėje www.kronika.lt paskelbėme apklausą, ar mes mirusiųjų negerbiame labiau už gyvuosius. Po 40 respondentų atsakė, kad gyvuosius ir mirusiuosius branginame vienodai. 90 apklaustųjų atsakė, kad  mirtis priverčia gyvuosius susimąstyti… Deja, ne dažnas mąsto arba ne ilgai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų