Naujoji sankryža byloja apie Vievio istoriją ir legendas

Naujoji sankryža byloja apie Vievio istoriją ir legendas

Net didžiausias pesimistas dabar jau nebegalės pasakyti, kad Vievis yra labiausiai apleistas miestas Lietuvoje. Šį pavasarį vieviečiai sulaukė išsvajotojo žiedo Semeliškių, Naujosios bei Žvejų gatvės sankryžoje. Sulaukė ne tik žiedo, bet ir meninės skulptūros, sukurtos dailininko Dariaus Linkevičiaus pagal meninę idėją „Vievio ežero legendos“. Tą meninę idėją kūrė „Automagistralės“ darbuotojai, seniūnas Zenonas Pukėnas, Vilniaus regioniniai keliai ir Vievio bendruomenės, prisimindamos Vievio istoriją ir legendas apie Vievį.

Vievio herbe vaizduojamas senovinis spaudos presas, primenantis tai, kad jau nuo 1611 metų mieste veikė spaustuvė. Joje išspausdinta viena pirmųjų bažnytinės slavų kalbos gramatikų. Tai yra vienas iš reikšmingiausių kultūrinių-istorinių miesto išskirtinumų. Geografinis Vievio išskirtinumas yra tai, kad miestelis išsidėstęs gražaus Vievio ežero pakrantėse. VšĮ „Automagistralė“ direktorius Vladislovas Molis sako, kad noras tuos faktus įprasminti ir lėmė meninę idėją. Naujoji skulptūra susideda iš pabirusių raidžių, kurios sudaro dinamišką kompoziciją, išsidėsčiusią aplink sankryžos centre esantį šviestuvą. Virš raidžių talpinama žuvų grupė kompoziciją paverčia tarsi dideliu vandens sūkuriu ar giliais ežero vandenimis, kuriuose slepiasi daugybė miesto legendų. Metalo raidės dažytos tamsia spalva, tarpusavyje suvirintos, žuvų būrys sukurtas iš nerūdijančio plieno.

Dabar ši gražioji sankryža yra ne tik saugi, bet tapo ir savotiška vieviečių susitikimų vieta. Dažnas dabar paklaustas, kur susitiksime, galės pasididžiuodamas atsakyti: prie skulptūros. Svarbu tik, kad vieviečiai šią meninę kompoziciją suprastų ir saugotų.

Red. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų