Nauja gydymo įstaiga – elektrėniškių naudai

Nauja gydymo įstaiga – elektrėniškių naudai

Julija Kirkilienė

Išmintinga liaudies patarlė sako, kad nėra to blogo, kad neišeitų į gera. Elektrėniškiams į gera išėjo konfliktas Pirminės sveikatos priežiūros centre tarp direktoriaus Zenono Belicko ir pavaduotojos Editos Paberalienės. Kadangi konflikto dalyviai negalėjo pasidalinti viena minimos sveikatos įstaigos vadovo kėde, vienam, Z. Belickui, teko ne tik kėdę, bet ir įstaigą palikti. Energingajam Z. Belickui šis praradimas atvėrė naują gyvenimo etapą, o elektrėniškiams – naują sveikatos priežiūros įstaigą. Nuo birželio pradžios Elektrėnuose, Draugystės 13 (ten, kur veikia IKI prekybos centras), atidaryta MediCA klinika, kur elektrėniškiams bus teikiamos visos PSPC paslaugos.

Nuolat centre registruotiems ir PSDP apdraustiems asmenims „MediCA klinika“ teikia šias nemokamas paslaugas:

– Šeimos gydytojo paslaugos (visų amžiaus grupių pacientams).

– Išduodami siuntimai teikti aukštesnio lygio sveikatos priežiūros paslaugas (ambulatorines specialistų konsultacijas, stacionarinį gydymą), medicininę reabilitaciją ar sanatorinį (antirecidyvinį) gydymą.

– Išrašomi kompensuojami vaistai ir medicinos pagalbos priemonės.

– Fiziologinio nėštumo priežiūra „Dėl nėščiųjų sveikatos tikrinimų”.

– Vaikų iki 1 metų sveikatos priežiūra „Dėl profilaktinių sveikatos tikrinimų sveikatos priežiūros įstaigose“.

– Vaikų imunoprofilaktika.

– Moksleivių paruošimas mokyklai.

– Medicininės procedūros (injekcijos į raumenis, į veną, lašinės infuzijos, EKG, antropometriniai matavimai, akispūdžio matavimai, kraujospūdžio matavimai, žaizdų perrišimai ir t.t.).

– Bendraklinikiniai laboratoriniai tyrimai – bendras kraujo tyrimas, ENG (eritrocitų nusėdimo greitis), bendras šlapimo tyrimas, gliukozės ir cholesterolio kiekio kraujyje nustatymas.

– Neįgaliųjų sveikatos priežiūra (gydytojo ir slaugytojo vizitai į namus).

– Slaugos paslaugos namuose (bendruomenės slaugytojų paslaugos namuose).

– Slaugos personalo procedūros namuose ( kraujo paėmimas, pragulų priežiūra, lašinės infuzijos).

– Kai kurių susirgimų prevencinės programos (gimdos kaklelio, priešinės liaukos, krūtų, storosios žarnos vėžio ankstyvos diagnostikos programos, asmenų, vaikų krūminių dantų ėduonies profilaktikos programa).

– Pirminės odontologinės priežiūros „Dėl pirminės odontologinės priežiūros (pagalbos) paslaugų, kompensuojamų iš PSDF lėšų, masto (sudėties) patvirtinimos” paslaugos vaikams iki 18 metų ir vyresniems, besimokantiems dieninėse bendrojo lavinimo mokyklose, profesinių mokyklų dieniniuose skyriuose, bet ne ilgiau iki jiems sukanka 24 metai, ir socialiai remtiniems asmenims, kai jie pateikia gyvenamosios vietos savivaldybės socialinės paramos skyriaus atitinkamą pažymą.

– Pacientams, vyresniems, nei 18 metų, pirminės odontologinės priežiūros paslaugos.

Kaip sakė MediCA klinikoje dirbantis gydytojas Z. Belickas, per porą darbo savaičių, įstaigoje užsiregistravo per 400 pacientų. Kai pacientų užsiregistruos per tūkstantį, Elektrėnų MediCA klinikoje konsultacijas teiks kardiologas, neurologas, ginekologas, odontologas ir kiti reikalingi konsultantai. Kol kas naujojoje šiuolaikiška įranga aprūpintoje sveikatos priežiūros įstaigoje dirba 5 žmonės, tarp jų du šeimos gydytojai – Laimutė Ablingienė ir Z. Belickas. Kai užsiregistravusių pacientų bus daugiau kaip tūkstantis, įstaigoje šeimos gydytojų dirbs daugiau. O kol nėra naujų gydytojų, elektrėniškiams tenka po tiek pat gydytojų, kiek buvo anksčiau. Nebent Pirminės sveikatos priežiūros įstaiga įdarbintų naujų gydytojų.

IMG 5930Šiuo metu privati MediCA klinika veikia trylikoje Lietuvos vietovių, o Elektrėnų savivaldybėje tai yra devintoji, bet vienintelė, kurios steigėja nėra savivaldybė. Ar ši sveikatos priežiūros įstaiga tikrai sumažins eiles pas šeimos gydytojus ir geriau aptarnaus pacientus – pagyvensime, pamatysime…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų