Nacionalinėje ledo ritulio lygoje – įspūdinga Klaipėdos klubų kova

Nacionalinėje ledo ritulio lygoje įvyko I-o diviziono susitikimai, kuriuose pergales iškovojo Rytų ir Vakarų konferencijų lyderiai. Vakaruose Klaipėdos „Baltija” paskutinėmis sekundėmis išnešė sveiką kailį dvikovoje su Klaipėdos „Kirais”.

Per geriausias klubo rungtynes „Kirai“ paskutinėmis minutėmis atidavė pergalę „Baltijai“
Nacionalinės ledo ritulio lygos I-o diviziono Vakarų konferencijoje Klaipėdos „Kirai“ paskutinėmis minutėmis atidavė pergalę Klaipėdos „Baltijai“ ir liko per žingsnį nuo varžovų – 5:6 (1:3, 2:1, 2:2).
Klaipėdos ekipos žiūrovams padovanojo fantastišką žaidimą Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 90-ųjų metinių proga.
„Baltija“ galingai pradėjo rungtynes ir po dviejų Vito Strazdo (00:32 ir 03:31) įvarčių užtikrintai pirmavo. Tai padarė meškos paslaugą „Baltijai“, kuri atsipalaidavo. Nors „Kirai“ rezultatą sušvelnino, Andrejus Konovalovas (19:28) įvarčiu sugrąžino „Baltijos” persvarą – 3:1.
Antrajame kėlinyje darbo ėmėsi „Kirų“ atakų vienas lyderių Ernestas Stonkus, kuris dviem įvarčiais (21:55 ir 24:34) išlygino rezultatą. Kėlinio pabaigoje „Baltija“ po Jurijaus Merkutovo įvarčio (36:27) vėl susigrąžino turėtą persvarą, kuri galėjo būti dar didesnė, kai „Kirus“ du kartus gelbėjo virpstas.
Trečiajame kėlinyje Deividas Matula (43:22) išlygino rezultatą, o pasitikėjimo savo jėgomis „Kirams“ įkvėpė Sergejus Skurstenas (52:40), po kurio įvarčio ekipa pirmą kartą rungtynėse išsiveržė į priekį.
„Baltija“ žaibiškai išnaudojo kiekybinę persvarą (54:29), kai trečią įvartį rungtynėse pelnė V. Strazdas. Lemiamu rungtynių momentu galėjo tapti 58-oji rungtynių minutė, kai „kiras“ E.Stonkus vienas prieš vieną pergudravo varžovų vartininką, paguldė jį ant ledo, tačiau neįmušė ritulio į vartus.
„Baltija“ rungtynių pabaigoje pelnė pergalingą įvartį, kai po apmaudžios gynėjų klaidos pasižymėjo A.Konovalovas (58:38).
„Kirai“ – „Baltija“ 5:6 (1:3, 2:1, 2:2).
„Kirai“: E. Stonkus, D. Matula pelnė po 2, S. Skurstenas – 1 įvartis.
„Baltija“: V.Strazdas – 3, A.Konovalovas – 2, J.Merkutovas – 1 įvartis.
I diviziono Vakarų konferencijos turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po baudinių serijos, pralaimėjimai po baudinių serijos, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):
1. Klaipėdos „Baltija“ 8, 7, 0, 1, 0, 60:35, 22
2. Šiaulių „Ledo linija“ 8, 4, 2, 0, 2, 39:33, 16
3. Kaliningrado „Delovaja rus 2“ 6, 4, 2, 0, 2, 36:25, 12
4. Kretingos „Grifai“ 7, 1, 0, 1, 5, 18:41, 4
5. Klaipėdos „Kirai“ 9, 1, 0, 0, 8, 42:61, 3
„Hockey punks“ išvyka: pergalė ir pralaimėjimas
Nacionalinės ledo ritulio lygos I-o diviziono Rytų konferencijoje Vilniaus „Hockey punks“ ekipa viešėjo Rokiškio rajone, kur sužaidė dvejas rungtynes su Rokiškio ir Juodupės ekipomis ir iškovojo vieną pergalę.
Pirmojoje dvikovoje Juodupėje, vietos ledo ritulio entuziastų įrengtoje atviroje ledo aikštelėje, vyko atkakli kova. Pirmajame kėlinyje abi komandos žaidė atsargiai ir daugiau galvojo apie vartų saugumą. Ir antroje rungtynių dalyje įvarčių nebuvo užfiksuota.
Paskutiniajame kėlinyje, kai dvikova krypo link pratęsimo, Domantas Varnys (56:10) sugebėjo pelnyti vienintelį dvikovos įvartį ir išplėšti pergalę Vilniaus komandai.
Antrosiose rungtynėse su Rokiškio „Rokiškio“ ekipa aikštelės šeimininkai rokiškėnai ilgai ieškojo pergalės rakto. „Hockey punks“ pirmojo kėlinio viduryje (11:09) po Tomo Jacevičiaus įvarčio pirmavo 2:1, tačiau iki kėlinio pabaigos likus vos šešioms sekundėms (19:54) „Rokiškio“ puolėjas Igoris Afanasjevas išlygino rezultatą.
Antrajame kėlinyje vilniečiai dar kvėpavo varžovams į nugarą – 3:4, tačiau gausesnės šeimininkų pajėgos dvikovos pabaigoje palaužė varžovų pasipriešinimą.
„Rokiškio“ komanda po pergalės pakilo į pirmąją konferencijos vietą. Beje, „Rokiškio“ ekipa rungtynes su Vilniaus ekipa jau žaidė ant dirbtinio ledo, mat pradėjo funkcionuoti atviros ledo ritulio aikštelės šaldymo įranga. Rokiškėnams tai didelis pranašumas, mat daugumą antrojo rato rungtynių komanda žais namuose.
„Juodupė“ – „Hockey punks“ 0:1 (0:0, 0:0, 0:1).
„Hockey punks“: D.Varnys 1 įvartis.
„Rokiškis“ – „Hockey punks“ 9:3 (2:2, 4:1, 3:0).
„Rokiškis“: D. Janušonis 4, M. Baleišis 2, A. Rukšėnas, T. Paurys, T. Jasinevičius 1 įvartis.
„Hockey punks“: M. Daukševičius 2, T.Jacevičius 1 įvartis.
„Lokių-Poseidono“ buldozeris ir toliau traiško varžovus
Nacionalinės ledo ritulio lygos I-o diviziono Rytų konferencijoje Elektrėnų „Lokiai-Poseidonas“ ilgai snaudė žiemos miegu, kol pabudę sudorojo varžovus iš Vilniaus „Ober-Haus“ komandos net 12:4 (3:2, 4:2, 5:0).
Vilniaus komanda ilgai „budino“ lokius iš žiemos miego. Po dviejų Artiomo Sidorovo (02:30) ir Ivano Reiso (03:11) įvarčių „Ober-Haus“ pirmavo, tačiau jau kėlinio antroje pusėje Michailas Četvertakas (14:29) išvedė Elektrėnų komandą į priekį 3:2.
Antrajame kėlinyje „Ober-Haus“ komandai sumaištis ant ledo, kai aikštelėje vilniečių buvo vienu žaidėju daugiau ir už tai jie užsidirbo dvi baudos minutes, išėjo į naudą. Vilniaus ekipa išlygino rezultatą (23:36) po Karolio Ašmonto įvarčio.
Po tokių vilniečių akibrokštų Elektrėnų lokių „oloje“ pastarieji pabudo. Ir trenkė varžovams visa jėga atgal. Nors „Ober-Haus“ dar buvo sušvelninusi skirtumą iki minimumo 5:4, kai pasižymėjo Rolandas Bukauskas (32:57), tačiau vėliau Elektrėnų klubas varžovus ėmė triuškinti.
„Lokiai-Poseidonas“ paskutiniajame kėlinyje įmušė net 5 įvarčius be atsako ir baigė dvikovą rezultatu 12:4, kuris neatspindi rungtynių eigos.
Po šios dvikovos Elektrėnų ekipa susigrąžino pirmąją konferencijos vietą, aplenkusi Rokiškio ekipą.
„Lokiai-Poseidonas“ – „Ober-Haus“ 12:4 (3:2, 4:2, 5:0).
„Lokiai-Poseidonas“: V. Škadauskas 4, V. Fiščevas 2, I. Krumkačius, M. Četvertakas, V. Janušauskas, N. Aubinas, D. Škadauskas, G. Ramanauskas po 1 įvartį.
„Ober-Haus“: A. Sidorovas, I. Reisas, K. Ašmontas, R. Bukauskas po 1 įvartį.
I diviziono Rytų konferencijos turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po baudinių serijos, pralaimėjimai po baudinių serijos, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):
8. Vilniaus „Meteoras“ 9, 1, 0, 0, 8, 20:53, 3
Nacionalinės ledo ritulio lygos komandos kovoja dėl „Akropolio“ taurės. Ant šios beveik metro aukščio taurės kiekvieną sezoną įamžinami stipriausių komandų pavadinimai ir žaidėjų vardai bei pavardės. Kaip ir garsioji „Stanley“ taurė, „Akropolio“ taurė nėra atiduodama komandoms. Todėl didžiausia Lietuvos ledo ritulininkų svajonė yra tapti sezono čempionais ir nors kartą iškelti ją virš galvos. „Akropolio“ taurė yra garbingiausias Lietuvos ledo ritulio apdovanojimas.