Muzikuojančių šeimų koncertas

Muzikuojančių šeimų koncertas
Julija Kirkilienė

Elektrėnų meno mokykla per 40 savo gyvavimo metų išleido ne vieną šimtą absolventų, deja, tarp jų profesionalių muzikantų yra gal tik kelios dešimtys.

Kiti buvę muzikos mokyklos auklėtiniai išmoktas muzikos pamokas dažniausiai pasideda į prisiminimų dėžutę. Keičiasi kartos – mokyklą baigia jau trečia karta – o daugeliui išėjus iš mokyklos, nelieka ir auditorijos. O kaip nepamiršti to, ką išmokai?  
Taip Elektrėnų meno mokyklos mokytojai Rasai Hopenienei prieš aštuonerius metus ir kilo mintis prieš Kalėdas suorganizuoti šeimų koncertą. Tegul kartu susirenka seneliai, tėvai, broliai, seserys, net šeimos draugai ir paruošia programą. Tegul sugrįžta į meno mokyklą buvę mokiniai. O šioje meno šventovėje  žiūrovų ir klausytojų  visada bus.  Muzikuojančių šeimų koncertas jau tapo visos savivaldybės tradicine švente.
Gruodžio 16 d. Elektrėnų meno mokykloje muzikuojančių šeimų koncertas vyko jau aštuntą kartą. Jei 2002 m. pirmajame koncerte programą ruošė apie dešimt šeimų, tai šiais metais – dvidešimt aštuonios. Šventės laukė ir atlikėjai, ir organizatoriai: vieni ruošė programą, kiti – dovanas. Juk kiek reikia išmonės neturint lėšų dovanas paruošti. Todėl Meno mokyklos mokytojai ir mokiniai jas paruošia – patys padaro: numezga, nupiešia, nulipdo. Niekas neliko neapdovanotas. Ir kaipgi neapdovanosi čia kažkada besimokiusių ir jų vaikaičių ar vaikų dabar besimokančių.
Skambėjo koncerte klasikiniai kūriniai, vedėjos Rimos Gritienės perpinti su eilėmis. Skambėjo muzika, šokiai, dainos ir giesmės. Jas atliko vaikai ir suaugę. O šventė baigėsi šeimų choro „Con moto“ atliekamais kūriniais. Audronės Stepankevičiūtės suburtas tikras  šeimų choras, kur dainuoja ir renginio koordinatorė bei organizatorė Rasa Hopenienė su vyru, šiais metais laimėjo „Aukso paukštės“ nominaciją.  
Šeimų koncertai Meno mokykloje prieš Kalėdas tapo ypač prasminga švente. Juk muzikuojant šeimose atsiranda daugiau bendrų interesų, malonių rūpesčių. Kaip gi kitaip? Juk Kalėdos ir yra šeimų šventė, o muzika šeimas sujungia tvirtai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų