Muzikos mokykis su malonumu

Muzikos mokykis su malonumu
YAMAHA muzikos mokyklos Elektrėnų klasėje jau 10 metų skamba muzika ir vaikų juokas.

Jauniausi muzikos mokyklos mokinukai yra vos keturių mėnesių sulaukę kūdikiai, o vyriausiems mokiniams – jau per trisdešimt. Muzika jiems yra ne tik būdas paįvairinti laisvalaikį, bet ir puiki edukacinė priemonė. Šūkiu  „Mokykis su malonumu“ vadovaujamasi 35 Lietuvos miestuose ir miesteliuose veikiančiose  YAMAHA muzikos mokyklose.

Nemuzikalių žmonių nėra

YAMAHA – tai vardas, kurį profesionalios muzikos pasaulyje garsina puikios kokybės instrumentai ir jų tobulinimas pažangiausiomis technologijomis. Tačiau YAMAHA ne tik gamina ir platina muzikos instrumentus, bet skatina visų profesijų žmones aktyviai muzikuoti. Norėtume, kad kuo daugiau žmonių, gaudami muzikinį išsilavinimą, galėtų praturtinti savo laisvalaikį muzika.
1954  m. Japonijoje buvo įkurta privati muzikos mokykla. Nuo pat įkūrimo pradžios gyvavo viltis kiekviename žmoguje, jei įmanoma, jau nuo pat vaikystės atskleisti muzikinius gebėjimus, juos sistemingai ugdyti įvairaus tipo pamokose.
1993 metais pirmoji YAMAHA muzikos mokykla įkurta ir Lietuvoje, o šiandien mūsų šalyje jų skaičius gerokai perkopęs tris dešimtis.
Viena pagrindinių užduočių YAMAHA muzikos mokykloje – kiekviename žmoguje padėti atskleisti muzikalumą, pažadinti muzikavimo džiaugsmą. Savo veikla norime paneigti nuomonę, kad dauguma žmonių yra „nemuzikalūs“. Mes įsitikinę, kad kiekvienas žmogus turi muzikinių gabumų, kuriuos reikia nuolat lavinant vystyti. Vadovaujamės tokiu principu: „Nėra nemuzikalių žmonių, yra tik neatskleisti talentai“.

Kokybę garantuoja puikūs mokytojai ir grupinės pamokos

YAMAHA muzikos mokyklos gyvuoja dėl mokytojų pasiruošimo lygio, patirties ir motyvacijos.  Dėl to ypatingas dėmesys skiriamas mokytojų atrankai, mokymui, tobulinimui. Paruošta, ištobulinta mokymo sistema užtikrina, kad YAMAHA muzikos mokyklos mokytojai puikiai suvokia stilių įvairovę, yra pedagogiškai lankstūs ir kūrybingi, o tai  garantuoja aukštą pamokų kokybę.
Neatsiejama pamokų koncepcijos dalis yra grupinė pamoka. Grupėse yra iki 10 žmonių, kurie mokosi vieni su kitais ir vieni iš kitų. Iš pirmo žvilgsnio stebina, kad tai taikoma ne tik vaikų pradiniame muzikiniame lavinime, bet ir klavišinių instrumentų pamokose. Tačiau būtent klavišinių instrumentų pamokoms yra nepaprastai naudinga laisva, komunikabili aplinka grupėje, kai prie klaviatūros niekas nesijaučia vienišas.
Kas kada nors yra grojęs su kitais, geriau kitus supranta ne tik muzikoje. Toks žmogus išmoksta klausytis ir žino, kad svarbu ne tik groti pirmuoju smuiku, bet ir mokėti prisiderinti prie kito.

Muzika vaikams

Vaikai išmoksta gimtąją kalbą bendraudami su kitais. Tarp ketvirtųjų ir šeštųjų gyvenimo metų ypač intensyviai vystosi vaiko klausa. Kalbos išmokimui ir muzikiniam lavinimui šis faktas yra labai reikšmingas. Todėl YAMAHA muzikos mokyklos pedagogai ypatingą dėmesį kreipia į mažų ir pačių mažiausių vaikų muzikinį lavinimą. Būtent šis gyvenimo laikotarpis svarbus tolesniam muzikinių ir intelektualinių gebėjimų vystymui. Jau keturių mėnesių mažyliai pradeda aktyviai reaguoti į muzikos garsus, todėl kiekviena mama turėtų pradėti kartu su savo mažyliu įspūdingą kelionę į nuostabią muzikos garsų, ritminių žaidimų, klasikinės muzikos šalį. Mokslininkų duomenimis, mažyliai labai atviri ir imlūs visai suteikiamai informacijai, todėl labai svarbu nepraleisti puikios progos suteikti daug gerų ir naudingų žinių augančiam vaikučiui.
Laiku pradėję ugdyti vaiko muzikinius sugebėjimus pastebėsite, kad su muzikos suvokimu vystosi vaiko asmenybė. Dainuodamas, judėdamas, klausydamasis muzikos ir grodamas vaikas žengia pirmuosius žingsnius į muzikos pažinimo šalį.

YAMAHA muzikos mokyklos programos:
ROBIS

Jau nuo 4 mėnesių mažyliai aktyviai pradeda reaguoti į muzikos garsus, todėl kiekviena mama turėtų pradėti kartu su savo mažyliu įspūdingą kelionę į nuostabią muzikos garsų, ritminių žaidimų, klasikinės muzikos atradimo šalį. Mokslininkų duomenimis, mažyliai labai atviri ir imlūs visai suteikiamai informacijai, todėl labai svarbu nepraleisti puikios progos suteikti daug gerų ir naudingų žinių augančiam vaikučiui.
Profesionaliai parengta metodika:  melodingos dainelės, išraiškingi eilėraštukai, klasikinės muzikos pavyzdžiai  ir linksmas ruoniukas Robis.

MAŽYLIAI IR MUZIKA

Dainavimas, judėjimas, grojimas, muzikos klausymas. Muzikiniai žaidimai – veikla, kurios metu žaismingai lavinami muzikiniai, kūrybiniai, socialiniai pradai. Mažylių pamokėlėse grupiniams žaidimams susitinka 8-10 vaikų, nuo 1,5 mėn. iki 4 metų amžiaus su vienu iš tėvelių.
Pamatysite, kaip vaikai neverčiami susipažįsta su muzikos garsų pasauliu, ritmų įvairove. Dainavimas ir grojimas grupėje skatina kalbos vystimąsi. Grupinė veikla stiprina vaikų ir tėvų ryšį, be to – tai didžiulis malonumas.
Pagrindinės pamokų užduotys: istorijos ir pasakėlės spalvotose knygelėse, dainelės su judesiais ir be jų, eilėraščiai, žaidinimai su judesiais, ritmuojant, „pasakojamoji“ klasikinė muzika, darbeliai knygelėje smulkiajai motorikai lavinti, judrūs muzikiniai žaidimai.

MUZIKOS ŠALIS

Laiku pradėję ugdyti  vaiko muzikinius gebėjimus pastebėsite, kad su muzikos suvokimu vystosi vaiko asmenybė. Vaikai mokosi savaime, žaisdami. Šios programos tikslas – žaidžiant vaikus priartinti prie muzikos. Grupėje muzikuoja iki 6 vaikų, nuo 4 metų su vienu iš tėvelių.
Pagrindinės pamokų užduotys: muzikinio lavinimo pradmenys, dainavimas ir solfedžiavimas, muzikinės klausos lavinimas, ritmo ir muzikinės išraiškos lavinimas, elementarus grojimas klavišiniu instrumentu, grojimas grupėje (grojimas ansambliuose), natų rašymo įvadas.

LINKSMIEJI KLAVIŠAI

Smagu muzikuoti su draugais. Klavišinis instrumentas suteikia puikias galimybes pažinti įvairių stilių muziką, todėl šūkis „nuo baroko iki roko“ visiškai atitinka  suteikiamą muzikinę informaciją YAMAHA muzikos mokyklos moksleiviams. Komunikaciją skatinanti grupės aplinka daro įtaką prasmingam darbui, kai mokiniai vieni kitus  įkvepia ir motyvuoja.
Muzikuodami jie susipažįsta su muzikos teorijos, harmonijos pagrindais, pritaiko juos grodami, improvizuodami ir tikrai patiria daug gerų emocijų lavindami muzikinę klausą, muzikinį skonį.

KLASIKINĖ GITARA

Kas gi nepavydėjo tam, kuris linksmoje kompanijoje groja gitara? Įgyvendinkite šią svajonę! YAMAHA muzikos mokykloje žmonių su vienodais poreikiais grupėse smagiai mokysitės groti klasiką, pop, žygio dainas. Pradedantis ar pažengęs – mūsų gitaros programa skirta kiekvienam, kam daugiau negu aštuoneri.
Pagrindinės pamokų užduotys: įvairaus stiliaus kūrinių įvaldymas, paprastos grojimo technikos tobulinimas su pratimais „bėgiojimas stygomis“, dėmesys klausos lavinimui, akompanimentui ir improvizacijai.
Kviečiame pamėginti muzikuoti kartu, nes mūsų mokykloje stojamųjų egzaminų nėra, norinčių mokytis amžius neribojamas, o grupės sudaromos visus metus. Čia kiekvienas gali įgyvendinti savo svajonę išmokti groti ir dainuoti. Baigus YAMAHA muzikos mokyklos programą įteikiami diplomai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų