Moterų choras „Eldija“ gyvena Dainų šventės dvasia

Moterų choras „Eldija“ gyvena  Dainų šventės dvasia

Jau beveik metus daugelis Lietuvos chorų ruošiasi labiausiai laukiamam, didingam ir net į UNESCO nematerialųjį paveldą įrašytam renginiui – finaliniam Dainų šventės koncertui „Kad giria žaliuotų“, kuris vyks liepos 6 d. Vilniaus Vingio parke. Elektrėnų moterų choras „Eldija“ (vadovė Greta Garmašaitė-Balienė) irgi jau įgijo kelialapį į šį renginį.

Koncertas Rumšiškėse
Sudalyvauti Dainų šventės Dai­nų dienoje planuoja ir seni „Eldijos“ bičiuliai – Vilniaus mokytojų namų vyrų choro ansamblis „Vytis“ (vadovas Deimantas Raščinskis). Artėjant perklausoms daugelis kolektyvų nori pasitikrinti savo jėgas, todėl ir „Vyčiui“ kilo puiki mintis – padovanoti žmonėms bendrą koncertą. Šią idėją palaikė dar du kolektyvai – Rumšiškių kultūros centro mišrus vokalinis ansamb­lis „Žigla“ (vadovas D. Raščinskis) bei Rumšiškių kultūros centro Dovainonių salės moterų an­samblis „Vija“ (vadovė Modesta Kalinauskienė).
Vasario 1 d. į Rumšiškių kultūros centre vykusį koncertą „Balsų harmonija“ susirinko nemažas būrys klausytojų, o Dainų šventės kūrinių perklausų laukiantys choristai ne tik pasitikrino savo jėgas, bet ir turėjo progos išgirsti, kaip dainos skamba atliekamos jungtinio choro. Daugiausia ovacijų sulaukė dainos „Šaknys girių žalgirinės“, „Dainų dainelės“, „Užaugo liepa“ ir, žinoma, „Mūsų dienos kaip šventė“.

Elektrėnų moterų choras „Eldija“ jau turi kelialapį į Dainų šventę

Darbo vaisiai saldūs
Rumšiškėse įvykęs koncertas dainininkams buvo išties puiki proga ne tik išgirsti, kaip skamba ne mažo ansamblio, o jungtinio choro atliekami kūriniai, bet ir pakoreguoti tam tikrus skambėjimo štrichus, įgauti daugiau pasitikėjimo. Turbūt todėl vasario 4 d. vykusioje Dainų šventės kūrinių perklausoje moterų choras „Eldija“ sulaukė daug gerų žodžių iš komisijos ir galės garbingai atstovauti Elektrėnams iškilmingame koncerte Vingio parke.

Beatričė Jaroševičienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų