Moksleiviai Elektrėnuose rungėsi dėl greičiausiai SMS žinutę rašančiojo titulo

Moksleiviai Elektrėnuose rungėsi dėl greičiausiai SMS žinutę rašančiojo titulo
Balandžio 7 d. Elektrėnuose moksleiviai susigrūmė dėl teisės vadintis greičiausiai SMS žinutes mobiliuoju telefonu rašančiu moksleiviu.

Čia vykusiame „PILDYK SMS lenktynių“ etape greičiausiai telefono mygtukus spaudžiančia dalyve tapo ir į finalą pateko elektrėniškė Jovita Kaškeliavičiūtė, kuriai pasiekti naują SMS rašymo rekordą pritrūko tik 15 sekundžių.  
Lenktynės vyko Elektrėnų Versmės gimnazijoje. Kad patektų į finalą šios gimnazijos moksleivė turėjo įveikti 48 varžovus ir pademonstruoti nepaprastą pirštų miklumą. J. Kaškeliavičiūtė 175 ženklų (378 telefono klaviatūros mygtukų paspaudimai) žinutės tekstą mobiliajame telefone parašė per 1 minutę ir 7,1 sekundės. Moksleivės SMS rašymo tempas – beveik 6 telefono mygtukų paspaudimai per sekundę. Pernykščio Lietuvos rekordo autorė, Vilniaus Užupio gimnazijos auklėtinė Marija Dagytė tą pačią žinutę parašė per 51,63 sekundės, telefono mygtukus spustelėdama daugiau nei 7 kartus per sekundę.
Tradicinėse, jau trečius metus visoje Lietuvoje rengiamose „PILDYK SMS lenktynėse“ mokiniai demonstruoja ne tik rankų miklumą bei gebėjimą naudotis šiuolaikinėmis technologijomis, bet ir lietuvių kalbos žinias – žinutės tekstą varžybų dalyviai turi parašyti taisyklingai, naudodami lietuviškas raides ir skyrybos ženklus.
„PILDYK SMS lenktynes“ organizuoja telekomunikacijų bendrovė „Tele2“ kartu su Lietuvių kalbos institutu, visuomeniniu projektu „Drąsinkime ateitį“ ir jį palaikančia Švietimo ir mokslo ministerija. Lenktynės rengiamos siekiant paskatinti jaunimą vartoti lietuvių kalbą informacinėse technologijose. Tradicinėmis tapusios lenktynės kasmet sulaukia vis didesnio jaunųjų piliečių susidomėjimo – pernai jose dalyvavo apie 2500 moksleivių.
Varžybų dalyviai rungtyniauja, kas greičiau telefonu parašys frazę „Ančiasnapis – tai monotipinės ančiasnapių genties žinduolis. Tai unikalus Australijos žemyno gyvūnas, turintis panašų į anties snapą, plėvėtas kojas ir panašią į bebro uodegą“. Tekstą būtina parašyti taisyklingai, o už padarytą klaidą dalyviui skiriamos dvi baudos sekundės.
„PILDYK SMS lenktynės“ rengiamos 53 Lietuvos mokyklose, kiekvienoje bus atrinkta po vieną greičiausiai ir taisyklingiausiai rašantį moksleivį, kuris gegužės mėn. dalyvaus lenktynių finale Vilniuje. Nugalėtojui atiteks pagrindinis 10 tūkst. litų prizas.
SMS lenktynių tvarkaraštį galima rasti internete, adresu:
https://www.pildyk.lt/pildyk-pasaulis/renginiai/sms-lenktynes-2010/?page=92

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų