Miestų draugystei šimtas kilometrų – ne kliūtis

Miestų draugystei šimtas kilometrų –  ne kliūtis
Ieva Raudžiūtė

Pramogų ir sporto klubo „Vievio žiedas“ krepšininkai iš Ežerėlyje, už šimto kilometrų nuo Vievio esančiame miestelyje Kauno rajone, vykusio naktinio krepšinio turnyro grįžo neapdovanoti.

Nors šeštadienį, rugsėjo 25 d., prizinių vietų iškovoti ir nepavyko, tačiau vieviečiai, kaip ir pora šimtų į renginį susirinkusiųjų, liko sužavėti reginiu.
Sporto diena Ežerėlyje prasidėjo popiet, parodomaisiais kartingų važiavimais. Po to buvo kviečiama stebėti bendruomenės namuose vykusias šaškių varžytuves seniūnijos prizui laimėti. Temstant bendruomenės namų kieme ėmė būriuotis smalsuoliai ir į naktinio krepšinio turnyrą sukviestos Vievio, Kaišiadorių, Kauno rajonų komandos. Renginį, skirtą 55 metų Kauno rajono sukakčiai, kalba pradėjo Kauno rajono meras Valerijus Makūnas. Kol komandos kaupėsi kovoms krepšinio aikštelėje, miniai koncertavo vaikų roko grupė. O rungtynių pertraukėlių metu šoko gausių ovacijų sulaukusios ir žiūrovus pakerėjusios Kauno „Žalgirio“ šokėjos. Naktinį krepšinio turnyrą vainikavo įspūdingas reginys – ugnies šou bei fejerverkai.
Varžosi jau dvylika metų
Šventei pasibaigus, vieviečiai neskubėjo namo. Ežerėlio bendruomenės namuose netrūko nei šašlykų, nei kalbų. Užmiršę pykčius, įsiplieskusius bežaidžiant, vyrai dėkojo vieni kitiems už smagų žaidimą. Jų pokalbiams temų netrūko, kadangi Vievio ir Ežerėlio krepšinio komandos aikštelėje susigrumia ne pirmą kartą.
Miestų draugystė išsirutuliojo iš dviejų žmonių – vieno iš „Vievio žiedo“ steigėjų Giedriaus Raudžiaus ir jo jaunystės draugo Rimanto Kaminsko – bičiulystės. G. Raudžius juokaudamas pirmąsias Vievio ir Ežerėlio komandų rungtynes dabar vadina istorinėmis. Galbūt todėl, kad jos, atrodo, įvyko visai neseniai, o geriau pagalvojus, dar 1998 metais. Draugai, kartas nuo karto susitikdami, išsikalbėjo, jog abu tebežaidžia krepšinį, vienas Ežerėlio komandoje, kitas – „Keldos”. Taip ir gimė mintis susigrumti krepšinio aištelėje.
„Vievio žiedo” vadovas Saulius Girčys teigia, jog viena iš pramogų bei sporto klubo įkūrimo priežasčių ir buvo ta, kad reikėjo suburti savo komandą, norint dalyvauti varžybose tokiuose miesteliuose kaip Ežerėlis. Ir štai, klubas skaičiuoja jau šeštuosius gyvavimo metus, per kuriuos išplėtė veiklos sritį:  aktyviai propaguoja ne tik krepšinį, bet ir futbolą, tinklinį, sunkiąją atletiką, turizmą. Taip pat palaiko draugiškus santykius su Vilniaus, Grigiškių, Kaišiadorių, Trakų, Varėnos ir kitų miestų komandomis. Vis tik Vievio ir Ežerėlio ryšys savo tvirtumu stebina – miestų sportininkai krepšinio aikštelėje varžosi jau dvylika metų.
Revanšui laiko dar bus
Aštuoni Vievio klubui atstovaujantys krepšininkai į šeštadienį vykusį turnyrą iškeliavo šeimas palikę namuose, tačiau neretai į susitikimus sportininkus atlydi ir šeimos nariai. Ne tik atlydi, bet ir aktyviai dalyvauja. Maža to, susirinkus neapsiribojama vien krepšinio žaidimu. Štai praeitų metų vasarą suorganizuotos moterų ir vaikų futbolo varžybos ant smėlio, vėliau tą pačią vasarą eita į bendrą žygį – skandinavišką ėjimą lazdomis – Panerių regioniniame parke.
Prieš porą metų ežerėliečiai jėgas išbandė ir tinklinio aikštelėje. Ir liko apstulbę. Jauni bei šoklūs Ežerėlio krepšininkai buvo įsitikinę pergale prieš jungtinę Trakų ir Elektrėnų moterų tinklinio komandą ir nesuprato, kaip galėjo pralaimėti. Nepaisydami nesėkmės, svečiai taip užsikrėtė šiuo sportu, jog savo mieste įrengė tinklinio aikštę ir praėjusią vasarą vieviečiams metė iššūkį ne tik krepšinio, bet ir tinklinio aikštelėje.
Ežerėliečiai naktinio krepšinio turnyro dalyvius, tarp jų ir vieviečius, bei žiūrovus tą vakarą privertė į krepšinį pažvelgti kitu kampu. Tarp komandų verdančios kovos, kuri tetrunka dešimt minučių, baigtį gali nulemti šviesos trūkumas, netikslus perdavimas ar metimas. Tad net ir stipresnei komandai tai gali reikšti pralaimėjimą. Tikriausiai todėl Vievio komandoms nepavyko laimėti kelių atkaklių mačų. Galutinėje turnyro lentelėje „Vievio žiedo“ veteranų komanda savo grupėje liko penkta, o jaunimo komanda – ketvirta.
Dėl tokių rezultatų neverta nerimauti. Dar spėsime atsirevanšuoti, jei ne krepšinio, tai tinklinio aištelėje. Ir jei ne namie, tai svečiuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų