Mes mokomės pažinti žirgą

Mes mokomės pažinti žirgą
Beižionių vaikų globos namų pedagoginėje fermoje auginami žemaitukų  veislės žirgai ir  poni arkliukai. Su jais kasdien bendrauja keli vaikai – Agnė, Egidijus, Eligijus. Kiti vaikai ateina pasižiūrėti, paglostyti. Tačiau suprasti, pažinti žirgelį reikia daugiau žinių.

Sužinoję apie seminarą Alytuje, ten nuvykome ir išklausėme intensyvaus kumeliukų auginimo metodo diegimo ūkyje medžiagą. Pagrindiniai  seminaro klausytojai buvo ūkininkai, žirgų augintojai, veterinarai. Mūsų apsilankymu džiaugėsi Veterinarijos akademijos dėstytojas Algirdas  Kanapeckas ir stambių gyvulių klinikos vadovas Audrius Kučinskas, mes buvome vieninteliai vaikai. Anot jų – kas myli, globoja arklį – tas geras žmogus.
Seminare sužinojome apie arklių ligas, gydymą, kumeliukų priežiūrą, auklėjimą, saugumo techniką. Seminaro pabaigoje vyko diskusija. Suaugusiųjų pokalbyje laisvai jautėsi ir vaikai, nes jie turi jau praktinių žinių, patirties. Su dėstytojais apsikeitėme telefono numeriais. Jie pasiruošę atvykti į mūsų ūkį dėl rimtesnių žirgų negalavimų. Gavome pažymėjimus.
Žirgo mokymas ir supažindinimas su aplinka, kurioje jis gyvena, prasideda jau pirmą gyvenimo valandą. Mes privalome išmokyti žirgą visko, ko vėliau iš jo reikalausime. Žirgui augant reikia jį pripratinti prie supančio pasaulio palaipsniui, nesukeliant per didelio streso ir įtampos. Žirgai greit pripranta prie rutinos ir aplinkos, todėl nedideli jos pasikeitimai sutrikdo žirgo gyvenimą. Jei žirgas kažko nemoka, jis buvo netinkamai mokomas.
Žirgo ir žmogaus draugystė pamatas – pagarba, abipusis pasitikėjimas, teisingumas, atsakinga žmogaus lyderystė ir laisvas žirgo noras bendrauti. Jį lengvai gali sugriauti nekantrumas, eksperimentavimas, neišmanėliškas kopijavimas, žinių stoka, kad žmogaus ir žirgo draugystė būtų  tvirta, mes turime nuolat save visapusiškai lavinti, mokytis mandagiai elgtis ir kontroliuoti  emocijas.


Agnė Kalašnikova

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų