Marijus Balčiūnas: „Narkotikai – XXI amžiaus maras“

Marijus Balčiūnas:  „Narkotikai – XXI amžiaus maras“
Marijus Balčiūnas
Marijus Balčiūnas

Kamilė Piličiauskaitė,
VU Komunikacijos fakulteto studentė, praktikantė

Latvių kaime įsikūrusio reabilitacijos centro „Naujas gyvenimas“ vadovas Marijus Balčiūnas, pats kentėjęs dėl priklausomybės nuo narkotikų net aštuonerius ­metus, ruošiasi plėsti reabilitacijos centrus.
Jau šešis reabilitacijos centrus atidaręs M. Balčiūnas džiaugiasi sėkminga jų veikla: „Mums labai gerai sekasi. Žmonės gydomi, praeina reabilitaciją ir sveiksta“. Tiesa, šeštasis – Moterų krizių – centras Abromiškėse, buvo uždarytas. Šiuo metu įrengiamas Moterų krizių centras Trakuose, tačiau veiklos dar nevykdo. Pasiteiravus, kada planuo­jama atidaryti centrą, vadovas M. Balčiūnas teigia: „Dabar vyksta „popierizmas“, o paskui prasidės statybos. Tačiau statyboms reikalingi pinigai, todėl ieškome rėmėjų, kurie padėtų finansiškai. Rašysime projektą ir stengsimės atidaryti kuo ­greičiau. Šiuo metu architektas vykdo techninį projektą“.
Paklausus, ar planuojama atidaryti daugiau priklausomybės centrų, M. Balčiūnas tuo net neabejoja: „Planuojame atidaryti ne tik Moterų krizių centrą, bet ir priklausomybės centrus, nes tam auga poreikis. Priklausomų žmonių skaičius didėja. Tragiška situacija tarp jaunų žmonių. Nauja karta pradeda vartoti narkotikus. Tai yra kaip 21 amžiaus maras, kuris persiduoda iš kartos į kartą.“
M. Balčiūnas pabrėžia, jog svarbu plėsti reabilitacijos centrus, nes reikia suteikti žmonėms galimybę pradėti gyvenimą iš naujo, sukurti šeimą ir integruotis į visuomenę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų