Madas diktuoja Elektrėnų sveikuoliai

Madas diktuoja Elektrėnų sveikuoliai

Sausio 1 d. Elektrėnuos, prie Elektrėnų pontoninio tilto, kaip ir visoje Lietuvoje, tradiciškai į žiemos maudynes susirinko ruoniai. Žiemą besimaudantys pasaulio sveikuoliai ruoniais vadinami norint atkreipti dėmesį į labiausiai naikinamų gyvūnų rūšį.
Elektrėnų sveikuoliai maudytis sausio 1 d. susirinko palaikydami pasaulinę tradiciją. Sveikuoliai tradiciją turi ne tik maudytis, bet pasveikinti visas keturias stichijas – vandenį, ugnį, dangų ir žemę – bei atlikti mankštą ir sukalbėti maldelę, linkinčią viso pasaulio žmonėms sveikatos. Maudynių metu tradiciškai Antanas Gataveckas sukuria lauželį, skirtą ir sveikuoliams pasišildyti, ir ugniai pagarbinti. Maudytis sveikuoliai renkasi kiekvieną sekmadienį, kiekvienu metų laiku. Ir sekmadienį, gruodžio 31 d., per 40 sveikuolių ne tik iš Elektrėnų, bet ir iš Vievio, Vilniaus, Kaišiadorių susirinko prie pontoninio tilto, apiplaukė 20 metrų nuo vienų laiptelių ant tilto iki kitų, ir naujuosius metus pasitiko švarūs, tarsi kūdikiai.
Diktuodami madas, Elektrėnų sveikuoliai nepamiršta nė vienos tradicijos, maudytis organizuotai jie renkasi Krikšto naktį, iš sausio 18 į 19-ąją, Stebuklingo vandens naktį iš vasario 14 į 15-ąją, per Jonines ir, žinoma, sausio 1 d.
Vasario 10 d. į Palangoje vyksiančią sveikuolių šventę – maudynes jūroje – iš Elektrėnų važiuos du autobusai.

Red. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų