Linksmojoje gatvėje gyventi nelinksma

Linksmojoje gatvėje gyventi nelinksma
Julija Kirkilienė

Kazokiškėse, Alesnininkuose, Pylimuose įsibėgėja vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo darbai, kurie turėtų būti baigti birželio mėnesį.

Projektas vykdomas Europos Sąjungos ir savivaldybės lėšomis. Pylimuose aptarti vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo problemas UAB „Nacionalinis projektų rengimas“, atsakinga už viešinimą,  sausio 18 d. sukvietė gyventojus ir kitus suinteresuotus asmenis. Pasirodo, Pylimų kaime problemų susikaupė daug ir visos – dėl informacijos trūkumo.
Planavo nepasitarę su gyventojais
Kazokiškėse, Pylimuose ir Alesninkuose projekto „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Elektrėnuose“ projektavimo darbų konkursą laimėjo UAB „Tiltų ekspertų centras“, bet darbus, pasak pylimiečių, jie atliko nekokybiškai. Projektavo nepasitarę su gyventojais, todėl šuliniai numatyti pastatyti ne ten, kur gyventojams būtų patogiau, o Linksmojoje gatvėje net ne visi namai į projektą įtraukti. Tiesa, kaip susirinkime kalbėjo darbų užsakovės UAB „Gelvita“ direktorius Timofejus Rusakovas, klaidos jau yra ištaisytos, o rangovas – UAB „KRS“ – įpareigotas šulinius statyti pagal gyventojų pageidavimus, o ne griežtai laikantis projekto.
Pakalnės gatvę aplenkė
Pinigų, kuriuos vandentvarkai skyrė Europos Sąjunga, pasirodo, buvo per maža, kad visiems užtektų. Dėl taupymo Pylimų gyvenvietėje Pakalnės gatvė liko be vandentekio. Gyventojai susirinkime dėl to daug priekaištavo, o atsakyti jiems galėjo tik Gelvitos darbuotojai, nes savivaldybės atstovų, kurie užsakė projektą,  nebuvo. T. Rusakovas sakė, kad savivaldybė ieškos papildomų lėšų Pakalnės gatvėje naujam vandentiekiui įdiegti. Šiuo metu Pakalnės gatvės gyventojai naudojasi senuoju vandentiekiu, kuris jau nebus remontuojamas, o naujų gręžinių vietose, kur vykdomi vandentvarkos projektai, gyventojams neleidžiama įrengti.
Linksmojoje gatvėje nelinksma
Gražiai pylimiečių pavadintos Linksmosios gatvės gyventojams šiuo metu nėra linksma. Negana to, kad dėl projektuotojų kaltės ne visi namai buvo įtraukti į projekto vykdymą ir gyventojams papildomai teko rūpintis, kad planai būtų pataisyti, dar ir dėl kasinėjimo darbų dingo vanduo šuliniuose.
Naujuoju vandentiekiu naudotis jie galės tik vasarą, o iki to laiko gyventi teks be vandens. Aiškumo susirinkime gyventojams suteikė tik informacija, kaip kiekvienam bus galima pasijungti prie centralizuoto vandentiekio ir kanalizacijos, kokie reikalingi bus dokumentai ir net kiek tai kainuos.
Dėl visų klausimų gyventojai raštu turi kreiptis į UAB „Gelvita“, kuri pažadėjo operatyviai gyventojams padėti. Jeigu iš tikrųjų Gelvitos specialistai taip dirbs, kaip žadėjo susirinkime, tikrai linksmiau gyventi taps ir Pylimų Linksmosios gatvės gyventojams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų