„Lietuvos energija“ pasirašė sutartį dėl šilumos energijos gamybos iš atsinaujinančių išteklių galimybių ir priešprojektinių studijų parengimo

Šių metų sausio mėn. 3 dieną Lietuvos energija, AB pasirašė sutartį su Danijos konsultacijų įmone Ramboll Danmark dėl galimybių ir priešprojektinių studijų parengimo paslaugų. Jų metu bus įvertintos šilumos energijos gamybos alternatyvos Lietuvos elektrinėje ir galimybės išplėsti biokuro panaudojimą Elektrėnų regione šilumos energijai gaminti.

Lietuvos energija, AB

 

„Džiaugiamės, kad rangovo atrankos procesas vyko sklandžiai ir greitai. Tikime, kad ilgametė konsultantų patirtis energetikos sektoriuje padės rasti efektyviausius sprendimus, kurie padės tapti mažiau priklausomais nuo nuolat brangstančių importuojamų dujų bei užtikrinti konkurencingas šildymo kainas Elektrėnų regiono gyventojams,“ – teigia „Lietuvos energijos” generalinis direktorius Dalius Misiūnas.

Planuojama, kad rangovas abi studijas parengs per 4 mėnesius. Pasiūlytai geriausiai šilumos energijos gamybos alternatyvai bus parengtas detalus įgyvendinimo planas, dokumentai finansinei paramai gauti bei dokumentacija statybos darbų generalinio rangovo parinkimo konkursui, kuris turėtų būti skelbiamas šių metų birželį. Tikimasi, kad, baigus parengiamuosius darbus, per 2012 metus bus pasirinktas darbus vykdysiantis rangovas, o per 2013 metus pastatyta ir pradėta eksploatuoti dalis naujų šilumos gamybos įrenginių, kurie konkurencingomis kainomis gamins šilumą Elektrėnų regiono gyventojams ir įmonėms. Naujos technologijos pakeis dabartines, kurios naudoja importuojamą iškastinį kurą.

Vystant šį projektą ir vertinant regione esančius biokuro resursus bei jų plėtros galimybes, siekiama glaudaus bendradarbiavimo su Elektrėnų savivaldybe. Įgyvendinus projektą, ne tik padidės šilumos gamybos patikimumas, sumažės anglies dvideginio išmetimas ir šilumos energijos kainų svyravimai, bet ir atsiras naujos galimybės Elektrėnų regione esančioms verslo įmonėms plėsti atsinaujinančių energetinių išteklių perdirbimą ir tiekimą.

Šiuo metu „Lietuvos energija“ yra daugiausiai iš atsinaujinančių išteklių elektros pagaminanti bendrovė Lietuvoje. Jai priklausančioje Kauno hidroelektrinėje yra generuojama beveik pusė visos Lietuvoje pagamintos „žaliosios“ elektros energijos.

Apie Lietuvos energija, AB

Lietuvos energija, AB yra didžiausia elektros gamintoja Lietuvoje, vienijanti visus valstybės valdomus elektros gamybos pajėgumus – Lietuvos elektrinę, Kruonio hidroakumuliacinę elektrinę ir Kauno hidroelektrinę. „Lietuvos energija“ taip pat vykdo elektros energijos tiekimo, importo bei eksporto ir prekybos elektra veiklą. Šiuo metu bendrovė plečia pajėgumus, diegdama ypač pažangią elektros energijos gamybos technologiją – 455 megavatų galios Lietuvos elektrinės kombinuoto ciklo bloką, kuris bus 30 proc. efektyvesnis nei dabartiniai Lietuvos elektrinės blokai. Planuojama, kad kombinuoto ciklo blokas darbą pradės 2012 m. rudenį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų