Lietuvos elektrinės pelnas išaugo, bet pajamos sumažėjo

Lietuvos elektrinės pelnas išaugo, bet pajamos sumažėjo

AB „Lietuvos elektrinė“, neaudituotais duomenimis, pirmąjį šių metų ketvirtį uždirbo 95,3 mln. litų (27,6 mln. eurų) pajamų, pernai tokiu pat laikotarpiu pajamos siekė 224,4 mln. litų ( 65 mln. eurų). Grynasis bendrovės pelnas – 8,1 mln. litų (2,3 mln. eurų), 2010 metų pirmą ketvirtį – 0,3 mln. litų (0,1 mln. eurų) nuostolio.

ELTA

Bendrovės pajamų mažėjimą lėmė sumažėjusi elektros energijos gamyba ir sumažėjusios VIAP (viešuosius interesus atitinkančios paslaugos) pajamos dėl VIAP aprašo pakeitimo (VIAP mokamas tik nuo pagamintos elektros energijos kiekio).

Bendrovės grynasis pelnas išaugo, nes už šių metų sausio mėn. VIAP buvo gautas pagal iki vasario mėn. galiojusį VIAP aprašą (t.y. nuo patvirtintos remtinos elektros energijos gamybos kvotos, o ne nuo pagamintos elektros energijos kiekio). Elektros energijos gamyba sumažėjo dėl padidėjusios dujų kainos.

Bendrovės sąnaudos taip pat mažėjo, nes dėl išaugusios dujų kainos brango elektros gamyba ir bendrovė mažiau gamino lyginant su praėjusiais metais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų