Liepos 28 d.

Liepos 28 d. organizuota išvažiuojamoji spaudos konferencija „Vilniaus regiono atliekų surinkimo situacija ir perspektyvos“.

Informaciją parengė vyr. spec. Rasa Bartkevičienė

Aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas, Vilniaus miesto savivaldybės meras Artūras Zuokas, mero pavaduotojas Jonas Pinskus, Elektrėnų savivaldybės meras Kęstutis Vaitukaitis, mero pavaduotojas Viktoras Valiušis, administracijos direktorius Henrikas Petrauskas, administracijos direktoriaus pavaduotojas Vaidas Bernotas,  Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Elektrėnų savivaldybės agentūros vedėjas, Elektrėnų savivaldybės tarybos narys Virgilijus Pruskas ir kt. konferencijos dalyviai, atvykę į Kazokiškių sąvartyną, vietoje aptarė vieną opiausių problemų ne tik Elektrėnų savivaldybei, bet ir visam Vilniaus regionui. Jei ir toliau tokiais kiekiais bus vežamos atliekos, Kazokiškių sąvartyne nebeliks vietos. Šią problemą padėtų išspręsti planuojama statyti atliekų rūšiavimo gamykla.

Elektrėnų savivaldybė, susipažinusi su UAB „VAATC“ paraiška taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidimui (TIPK) gauti,  įtraukė į TIPK sąlygas: kad iki 2013 m. sausio 1 d. Vilniaus apskrities komunalinių atliekų sąvartyne būtų deponuojama ne daugiau kaip 50 procentų komunalinių atliekų, Vilniaus regione įdiegti mechaninį biologinį atliekų apdorojimą, iki 2012 m. sausio 1 d. įrengti sąvartyno pirminio filtrato valymo įrenginį, įrengti Elektrėnų savivaldybės teritorijoje žaliųjų ir didelių gabaritų aikšteles, išbraukti iš sąvartyne deponuojamų atliekų sąrašo atliekas 19.08.02 (smėliagaudžių atliekos), apželdinti žole sąvartyno kaupo plotą, kuris bus nenaudojamas daugiau kaip 1 metus, įpareigoti UAB „VAATC“ kas ketvirtį teikti Elektrėnų savivaldybei ataskaitą apie deponuotų atliekų regioniniame sąvartyne kiekį ir kt.

Konferencijos dalyviai taip pat lankėsi Kariotiškių sąvartyne, kuris uždarytas 2008 metais, aptarta pagrindinė problema – atsivėrusi nuotekų dumblo pelkė. Surengta trumpa ekskursija po termofikacinės elektrostoties (TEC-3) teritoriją, kurioje planuojama statyti atliekų perdirbimo gamykla.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų