Įkurtuvės

Įkurtuvės

Apie suremontuotų Beižionių globos namų ir naujos sporto salės atidarymą


Kol į šiuolaikiškai perstatytus Beižionių globos namus vaikai atsargiai, kad tik kur sienos nenuteptų,  neša savo daiktelius, naujojoje sporto salėje jau vyksta įvairiausios varžybos.

 

O gerieji dėdės ir tetos, vienaip ar kitaip prisidėję prie šių namų remonto ir sporto salės statybos, į įkurtuves susirinkę buvo ketvirtadienį, spalio 8 d. Jie pasistengė, kad Beižionių globos namuose tėvų meilę vaikams nors dalinai kompensuotų geros gyvenimo sąlygos, kad vaikai  nuolatos būtų užimti įvairiausia veikla.
Šventė prasidėjo vėliavų pagerbimu. Elektrėnų savivaldybės vėliavą į šventę pristatė raitelis, jojantis ant globos namuose užauginto žirgo, o Islandijos, Norvegijos,  Lichtenšteino ir  Lietuvos vėliavas atvežė vežimu, traukiamu poni arkliuku. Islandija, Norvegija ir Lichtenšteinas, nors nėra ES šalys, bet yra įkūrusios finansinį fondą pasaulio šalių nevyriausybinėms organizacijoms remti. Iš šio fondo, prisidedant Elektrėnų savivaldybei,  projektui buvo panaudota  apie 3 mln. litų. Savivaldybės vadovai parašė projektą Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai  ir tikisi  dalį įdėtų lėšų susigrąžinti.
Į įkurtuves atvyko pats Norvegijos ambasadorius Steinaras Gilis, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos delegacija, vadovaujama viceministrės Skirmos Annos Kondratos, Seimo nariai Donalda Meiželytė ir Jonas Liesys, Baltijos labdaros fondo pirmininkas Arūnas Svistojus, savivaldybės administracijos ir socialinių paramos skyrių vadovai, svečiai iš Kaišiadorių, Trakų, Beižionių bendruomenės,  ir, žinoma, statybos darbus atlikusios firmos „Balkesta“ direktorius Zigmas Šūmakaris.
Jie čia gyvenantiems vaikams, kurių dabar yra 21, linkėjo, kad kuo jų mažiau čia liktų, o Beižionių globos namų direktorių Vilmandą Palčiauską , sugebėjusį į Beižionius pritraukti 3 mln. Lt, vadino lengvai išprotėjusiu ir privirusiu košės. Šventėje taip pat dalyvavo kita „lengvai išprotėjusi“ Lietuvos pilietė, žurnalistė Nora Lapinskienė. Ji savo iniciatyva renka vaikų namams lėšas iš savo draugų ir pažįstamų, kaip pati sako, sutinka daug gerų žmonių, gauna didelių nuolaidų iš prekybininkų, ir taip padeda Lietuvos vaikų namams. Beižionių globos namams ji padovanojo naujus baldus.
Šventės metu svečiams koncertavo globos namuose gyvenantys vaikai, o baigėsi šventė Marijono Mikutavičiaus daina „Trys milijonai“, pagal kurią į krepšį skrido svečių dovanoti kamuoliai, bildėjo triukšmalazdės, nuo gerų emocijų  naujoje sporto salėje buvo šviesu, šilta ir gera.

Red. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų