Kaip vieviečiai Rudens šventę šventė

Kaip vieviečiai Rudens šventę šventė
Ieva Raudžiūtė

Penktadienio popietę, spalio 1 d., į Vievio miesto aikštėje vykusią Rudens šventę kvietė ne tik šildanti saulutė bei nešaltas oras, bet ir Vaclovo ir Stanislovo Kazlauskų atliekamos dainos.

Pasižvalgyti tądien buvo į ką – ratu išdėstyti stalai buvo nukloti gėlių ir lapų puokštėmis, išradingai raižytais, išskobtais, išpuoštais vaisiais bei daržovėmis. Šalia sukiojosi, mažus ir didelius kalbino, šventės akcentu tapęs ir ne vieną nusišypsoti privertęs oranžinis Moliūgėlis. Čia pat galėjai ne tik pyragu pasivaišinti ar arbata atsigaivinti, bet ir papuošaliukų įsigyti, „makiažą“ pasidaryti ar į neregėtus gydomuosius augalus akis paganyti.
Renginį vedęs Trakų seniūnas Kęstutis Vilkauskas, pasveikinęs susirinkusiuosius, kaip mat subūrė komisiją, kuriai pavedė išrinkti tris gražiausius rudeninius staliukus. Kol komisijos nariai gėrėjosi, ragavo, uostė ir kitaip vertino eksponatus, šventės dalyviai galėjo išbandyti jėgas originaliose rungtyse – kaštonauti užrištomis akimis bei kilnoti moliūgą. Nugalėtojai, kaip ir dera derliaus šventėje, apdovanoti daržo gėrybėmis – daugiausiai kaštonų į krepšelį prisikrovusi mergina gavo buroką, o stipriausiam vaikinui, moliūgą iškėlusiam daugiau nei dvidešimt kartų, buvo įteikta cukinija. Patys mažiausieji tuo tarpu lyg beždžioniukai karstėsi tarp parkelio medžių įrengtuose atrakcionuose.
Komisijos pirmininkė Zofija Nickūnienė, prieš paskelbdama komisijos nutarimą, negailėjo gražių žodžių kiekvienam dalyvavusiam – pagyrė Pylimų mokyklos – darželio eksponuotą sportbatį, Vievio vaikų dienos centro pelytę, dėkojo Vievio meno mokyklos atstovams už sukurtą menišką moliūgą. Neliko nepastebėtos Vievio neįgaliųjų draugijos miško grožybės, floristikos būrelio kurtos puokštės, Vievio vaikų lopšelio – darželio „Eglutė“ darbeliai, ypatingo dėmesio sulaukė Elektrėnų socialinės reabilitacijos centro atsivežtas Elektrėnų savivaldybės žemėlapis, sukurtas savivaldybės dešimtmečiui paminėti. Vis tik komisija vieningai nutarė pirmąją vietą skirti Vievio pradinei mokyklai, kurių atstovas iš Vievio kultūros centro direktorės Audronės Stepankevičiūtės rankų gavo padėką bei atšvaitų, labai praversiančių mokinukams. Už sukurtas rudenines puokštes iš lapų antrąją vietą pelniusi Vievio gimnazija apdovanota obuolių maišu. O Vievio pagyveniusių moterų sambūriui „Ieva“ skirta trečioji vieta bei įteiktas burokų maišelis už šventėje plačiai išreklamuotą „ekologišką vaikelį“. Teikiant apdovanojimą irgi neapseita be raginimų jaunimui turėti kuo daugiau vaikų bei juos ekologiškai auginti. Neapdovanotų šventėje nebuvo – visiems dalyvavusiems įteiktos padėkos.
Rudens gėrybių derliaus šurmuliu susidomėjo ne tik gausus būrys smalsuolių, bet ir Vievio parapijos klebonas Alfonsas Kelmelis. O šventėje taip pat dalyvavęs Vievio seniūnas Zenonas Pukėnas ne tik šiltai bendravo su miestiečiais, padėjo vesti renginį, bet ir susirinkusius sveikino su puikia nuotaika, geru oru ir gausiu derliumi. Z. Pukėnas, padedamas seniūnijos vyresniosios specialistės Vaidos Davidavičienės, taip pat įteikė padėkas gražiausiai sutvarkytų sodybų šeimininkams, kurių šiais metais buvo ne viena dešimtis, bei pareiškė žodinę padėką visiems gražiai besitvarkantiems Vievio seniūnijos gyventojams.
Belieka tik pasidžiaugti, jog ne retam šios jaukios rudeninės šventės dalyviui grįžus namo ir dūšia dainavo, ir skrandis džiaugėsi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų