Kur pradingo teletabiai?

Kur pradingo teletabiai?

Rūšiuoja ar nerūšiuoja atliekas savivaldybės žmonės, bet kai Elektrėnuose ir Vievyje  dingo konteineriai, šnekamojoje kalboje teletabiais ar bambaliais vadinami, tuoj pat pastebėjo ir pradėjo domėtis, kodėl jie dingo ir kur.

Tie konteineriai kaip dingo greitai, taip greitai ir atsirado. Atsirado nauji ir gražūs, tik be užrašo „Švarus miestas“.  Pokyčiai vyksta todėl, kad savivaldybės taryba atsisakė atliekas tvarkančios įmonės „Švarus miestas“ paslaugų ir jas patikėjo Elektrėnų komunaliniam ūkiui (EKŪ). EKŪ direktorius Ričardas Leckas redakciją informavo, kad įmonė nupirko naujus konteinerius, užklijavo lipdukus, kur ir kokias šiukšles reikia rūšiuoti, ir garantavo, kad niekada tos šiukšlės nebus verčiamos į bendrą šiukšliavežę. Kadangi specialiai rūšiuotoms atliekoms vežti mašina kainuoja labai brangiai, bendrovė planuoja perdaryti vieną turimą šiukšliavežę, o kol neperdarė, specialią šiukšliavežę žada nuomotis.
Šiukšlių rūšiavimas elektrėniečius turėtų sudominti ne tik todėl, kad į vieną konteinerį bus galima mesti ir plastmasę, ir popierių, tik stiklą būtinai reikia atskirti, bet ir todėl, kad atsiras galimybė sutaupyti už šiukšlių išvežimą.
Tas rūšiuotas atliekas – popierių, plastmasę ir stiklą – EKŪ veš ne į sąvartyną, o į atliekas rūšiuojančią įmonę, kuri už atvežtas atliekas sumokės.  Turtingi, žinoma, už priduotas rūšiuotas atliekas gal ir nepasidarysime, bet, pasak R. Lecko, gal pasidengs nors transporto kaštai ir žmonėms už šiukšlių išvežimą  nebekils kainos.  
Atliekų tvarkymo pokyčiai laukia ir individualių namų gyventojų. Jau rugsėjo mėnesį jiems bus išdalinti konteineriai augalinės kilmės atliekoms. Jeigu atsiras nenorinčių  atliekas kompostuoti savo sklypuose, galės juos dėti į konteinerius, kuriuos išveš tas pats EKŪ.  
Pradėję rūšiuoti atliekas savivaldybės gyventojai ne tik sulėtins Kazokiškių sąvartyno kaupų augimą, sutaupys už šiukšlių išvežimą,  bet ir patys pasijus patobulėję. Negi mes blogesni už visos Europos žmones, kurie atliekas seniai rūšiuoja ir jas perdirba? Mes gi iki šiol  tuščiai energiją švaistėme kovodami prieš laidojamas šiukšles Kazokiškėse ir leidome pelnytis atliekas tvarkančioms bendrovėms.
Julija KIRKILIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų