KULTŪRŲ TILTAS: VIEVIS–PERNU

KULTŪRŲ TILTAS: VIEVIS–PERNU

Jau keletą metų Vievio kultūros centrą ir Pernu (Estija) Raekula bendruomenės centrą sieja kūrybinė partnerystė: dalyvavimas projektuose, koncertiniai mainai.

Scena iš spektaklio „Neatmezgamas mazgas“ (vaidina J. Bendinskytė ir A. Anskaitis)

Šiais metais pradėtas įgyvendinti projektas „Kultūrų tiltas: Vievis–Pernu“, iš dalies finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos. Jo metu vyks įvairių žanrų mėgėjų meno kolektyvų – dramos, vokalinio, šokio, folkloro – koncertinės išvykos pas projekto partnerius.

Vievio teatras“ jau ruošiasi pirmajai išvykai: tarpušvenčiu kolektyvas vyksta į Pernu, kur pristatys parengtą veikalą iš lietuviško teatro istorinio lobyno – P. Petliuko-Pudzevičiaus „Neatmezgamasis mazgas“ bei kartu su vietiniu kolektyvu vaidins bendrą pjesę, kurią susitikimo procese abi pusės repetuos.

Scena iš spektaklio „Virtuozas“ (vaidina Vyt. Mikalauskas)

Vievio teatro“ vadovas Vytautas Mikalauskas džiaugiasi pirmąja kolektyvo išvyka į užsienį. Be abejo, nėra paprasta užsienyje vaidinti gimtąja kalba, tačiau, anot vadovo, sceninė raiška padeda nugalėti kalbos barjerą. Be to, kolektyvas yra parengęs pristatomąją medžiagą estų kalba. O susitikimai su Pernu mėgėjų meno kolektyvais suteiks patirties ir praturtins vieviečių kūrybines idėjas.

Audronė Stepankevičiūtė,

projekto „Kultūrų tiltas: Vievis-Pernu“ vadovė

Nuotrauka iš „Vievio teatro“ archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų