Kūrybinga vasarėlė žebertoniškiams

Kūrybinga vasarėlė žebertoniškiams

Šie metai – Laisvės gynimo ir didžiųjų netekčių jubiliejiniai atminimo metai, todėl mes ir nutarėme sukurti filmą apie Žebertonių kaimo gyventoją, tremtinį Aleksą Sabonį. Ši idėja gimė jau metų pradžioje, bet jai įgyvendinti neturėjome įrangos ir patirties.

Irena KUBILINSKIENĖ, Elektrėnų SVB, Abromiškių fil.

 

Žebertonių biblioteka su kaimo bendruomene subūrusi komandą, dalyvavo projekto „Bibliotekos pažangai“ konkurse „Skaitmeniniai bendruomenių pasakojimai“. Iš visos Lietuvos komandų į 40-ties laimingųjų sąrašą buvo atrinkta ir Žebertonių bibliotekos filmavimo grupė, kuriai buvo suteikta įranga ir konsultacijos skaitmeninio pasakojimo įgyvendinimui.

Įvyko trys įdomūs užsiėmimai, kuriuos vedė Lietuvos televizijos operatorė Miglė Gaižiūtė ir fotografė Olga Posoškova. Juose įgijome ne tik teorinių, bet ir praktinių žinių. Filmavimo grupėje susiskirstėme pareigomis: scenaristas, režisierius, operatorius, fotografas, kritikas, įgarsintojas bei asistentai. Tuomet bendromis jėgomis kibome į darbą. Pora mėnesių darėme bandymus, Agnė Kanapkaitė fotografavo tremtinį ir jo seseris, o fotografė padėjo išrinkti geriausias nuotraukas, operatoriumi paskirtas Paulius Stočkūnas filmavo ir montavo filmuką.

Noras sukurti filmą buvo abipusis, pagrindinis jo herojus Aleksas Sabonis mielai leidosi filmuojamas. Jis  Liepos 6-ąją – Valstybės dieną – į biblioteką subūrė savo seseris Marytę Uscilienę, Kazytę Matulionienę, Verutę Mikaliūkštienę. Filmui įgarsinti reikėjo dainų apie tremtį, taigi tremtinių šeimos įdainuotos dainos mums buvo jau trupinėlis atlikto darbo.

Didžiausias darbas, aišku, teko operatoriui Pauliui Stočkūnui, kuris negailėdamas savo laisvo laiko daug valandų skyrė filmo sumontavimui. Jis kuria ir daugiau mėgėjiškų filmų apie gamtos stichijas, o kursuose įgyta patirtis naudinga visiems dalyvavusiems.

Noriu tuo pačiu padėkoti visai savo kūrybinei komandai už darbą, o herojams už kantrybę ir ištvermę kuriant filmą!

Norėčiau paskatinti visas bibliotekas ir kitas bendruomenes aktyviau dalyvauti konkurse „Skaitmeniniai bendruomenių pasakojimai“. Juk taip galite garsinti savo kraštą, bendruomenę ar įžymų kraštietį.

Norinčius pamatyti sukurtą filmuką prašom aplankyti svetainę  http://www.grazitumano.lt/  ir kairėje ieškoti nuorodos „Žemėlapis“, o tada žemėlapyje paspausti ties Elektrėnais. Atsiradus žymai „Tremtinys Aleksas Sabonis“ ją paspausti, tada spausti „Daugiau apie žymą“. Čia galėsite pasižiūrėti nuotraukų galeriją ir vaizdo įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų