Krikščioniška pagalba

Krikščioniška pagalba
Julija Kirkilienė

Vasara Pakalniškių kaimo vaikus ir jaunimą pasitiko su dovanomis.(Video)

Kol seniūnai ir bendruomenės  prašo savivaldybės lėšų žaidimo aikštelėms įrengti, į Pakalniškių  socialinės reabilitacijos centrą iš Suomijos „Y’s Men’s“ klubas atvežė ir išasfaltuotoje automobilių stovėjimo aikštelėje pastatė mobilųjį krepšinio stovą.
Aktyvios šio klubo narės, reabilitacijos centro direktorės Editos Kizlienės draugas, suomis Eska Vepsa klausė, kuo jis gali nudžiuginti Pakalniškių vaikus ir jaunimą. Sužinojęs, kad jie neturi kur žaisti krepšinio, o Lietuva juk krepšinio ir krepšininkų šalis, Eska aplankė savo seną bičiulį, kurio vaikai jau užaugo, krepšinio stovas tapo nereikalingas, ir paprašė padovanoti jį pakalniškiečiams.
Gavęs stovą Eska, žinoma, skubėjo į parduotuvę nupirkti kamuolių ir tinklelių. Toje parduotuvėje dirbo mergina iš Lietuvos, todėl Eska sporto prekėms gavo didelę nuolaidą.  Nupirko jis skirtingų amžiaus vaikams tinkančių kamuolių ir keletą krepšio tinklelių.
Su tokiais nuotykiais į Lietuvą atkeliavęs Eska, lydimas „Y’s Men’s“ klubo Vievyje pirmininkės Audronės Stepankevičiūtės, Pakalniškių socialinės reabilitacijos centre birželio 8 d. padarė šventę ne tik centro gyventojams, bet ir visam kaimui. Pats Eska, karo metu augęs vaikų namuose, tą dieną kaip tik šventė savo 70 metų jubiliejų, tad vaikai jam sudainavo „Ilgiausių metų“, direktorė įteikė atminimo dovanėlę – naująjį leidinį „Elektrėnų kraštas“, o Vievio „Y’s Men’s“ klubo nariai padovanojo tokį didelį pyragą, kad vaikai neįstengė jo viso suvalgyti.
„Y’s Men’s“ klubas yra krikščioniška organizacija, 1844 m. įkurta Didžiojoje Britanijoje ir  anglų kalba skamba kaip „Išmintingi žmonės“. Pakalniškių  socialinės reabilitacijos centro direktorė E. Kizlienė sėkmingai bendradarbiauja su krikščioniškomis organizacijomis, o tai naudinga ne tik jos vadovaujamam centrui, bet ir visų Pakalniškių vaikams bei jaunumui.
Pakalniškiečiai naudojasi dovanotais kompiuteriais, dviračiais, sūpuoklėmis, o dabar visas kaimas galės rinktis žaisti krepšinio. Taip pasaulio krikščioniškos organizacijos padeda socialinės reabilitacijos centro gyventojams susidraugauti su pakalniškiečiais ir integruotis į visuomenę, o Pakalniškių jaunimui – prasmingai praleisti laisvalaikį. Tai vyksta aktyvių ir be galo savo darbą mylinčių socialinės reabilitacijos centro darbuotojų ir direktorės E. Kizlienės dėka.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų