Kreditai be adrenalino

Kreditai be adrenalino
Gyvenimas nestovi vietoje. Žmonės kuria planus, rūpinasi šeimos gerove, perka ar įsirenginėja namus.

Tam dažnai vien sutaupytų pinigų neužtenka, tik šiandien prieš imdami paskolą žmonės nori įsitikinti, kad toks žingsnis nesibaigs adrenalino pliūpsniu jiems ar jų artimiesiems. Kaip saugiai ir apgalvotai imti vartojimo kreditą kalbamės su DnB NORD banko Elektrėnų skyriaus vadove Silvija Paulioniene.
Kokie yra vartojimo kredito privalumai?
Jų populiarumą visų pirma lemia universalumas, paprasta suteikimo procedūra, o dabar ir gerokai mažesnės palūkanos. Žmonėms patogu, kad imant vartojimo kreditą, nereikia įkeisti turto, o pinigus galima naudoti laisvai savo nuožiūra – remontuoti būstą, tvarkyti namų aplinką ar įsigyti didesnius pirkinius, pavyzdžiui, naudotą automobilį, sodo techniką, baldus. Tačiau šiandien, net ir skolindamiesi mažesnę sumą, žmogus nori žinoti, kad paimtas kreditas netaps problema ateityje.
O kaip tai padaryti?
Vienas iš tokių būdų – apsidrausti. Ypač tuo atveju, kai paskola imama ilgesniam laikotarpiui. Tuomet netekus darbingumo ar dar didesnės nelaimės atveju, paskolos likutį bankui grąžina draudimo bendrovė. Būtent todėl daugiau nei 75 proc. imančiųjų naują būsto ar vartojimo kreditą DnB NORD banke, apsidraudžia. Pavyzdžiui, dešimties tūkstančių litų vartojimo paskolos draudimas trejiems metams kainuos apie 190 litų, juos įskaičiuojant į bendrą kredito sumą.
Kiek kainuoja paskolą grąžinti anksčiau termino?
Imti vartojimo kreditą su draudimu, arba kaip mes sakome – kreditą be adrenalino, galima ir trims mėnesiams, ir penkeriems metams. Mūsų patirtis rodo, kad mažesnes sumas žmonės renkasi grąžinti greičiau, o besiskolinantiems ilgesniam laikotarpiui svarbu iš anksto žinoti, kad vartojimo kreditą DnB NORD bankui jie gali grąžinti anksčiau numatyto termino be jokių papildomų mokesčių.
Kam dažniausiai žmonės skolinasi?
Vartojimo kreditų dydis labai įvairus – pradedant tūkstančiu ir baigiant 40 tūkst. litų. Didžiųjų miestų gyventojai dažniau ima šias paskolas įrengti ar remontuoti namus. Mažesniuose miesteliuose jos naudojamos net ir butams pirkti, nes nors jos ir brangesnės už būsto paskolas, pinigai žmogų pasiekia greičiau ir be turto įkeitimo. Kai kada nedidelių individualių įmonių savininkai jas ima ir apyvartinėms lėšoms papildyti.
Ką svarbiausia žinoti imant vartojimo paskolą?
Prieš imdama paskolą aš visų pirma klausiu savęs – o kaip ją grąžinsiu? Ir kai matau, kad atskaičiavus mėnesio įmoką, pajamų užtenka pragyvenimui nesiveržiant diržo, einu tartis su banku. Aš, suprantama, – į DnB NORD.

 Kreditas

Užs.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų