Komentaras

Komentaras

Meluoji – save vaduoji


Liaudies išmintis sako, kad žmogus meluodamas save vaduoja. Ir kaip šiais laikais  nemeluoti, jei taip norisi eiti į politiką, o kito kelio nežinai.

Va, kad ir mūsų jaunasis ir aktyvusis politikas Danas Dambrauskas. Kiek šitas vaikis deda pastangų ir laiko, kad tik  garsiu politiku taptų. Jis viską žino, ką blogai daro dabartiniai valdantieji, jis žino,  kaip reikia politikams dirbti, pasisako kiekvienu klausimu ir mano, kad jo paties niekas nepagaus meluojant. Deja, kitų nuodėmes beskaičiuodamas, pats  politikas dažnai nusideda, o svarbiausia,  žmones, kurie juo tiki, laiko naivuoliais.
Visą vasarą šis vaikinas prie įvairių prekybos centrų, įvairių miestų ir gyvenviečių  gatvėse pakalbino net 3 tūkst. savivaldybės gyventojų, kurie pasirašė nenorintys, kad Kazokiškėse veiktų sąvartynas. Kas gi norės? Bet iš tiesų, gyventojai pasirašė peticijoje, reikalaujančioje laikytis Nacionalinės energetikos strategijos, pagal kurią energiją gamintų Lazdynuose deginamos atliekos. Nors tų parašų niekas netikrino, juose nėra asmens duomenų, kaip į Prezidentus kandidatuojant, bet jie buvo įteikti pačiai Prezidentei, Aplinkos ministerijai ir savivaldybės merui. Kad politiko prieš rinkimus žmonės  nepamirštų, D. Dambrauskas tariamai sukūrė iniciatyvinę grupę „Elektrėnai – ne Vilniaus sąvartynas“.  Ši grupė su gramatinėmis klaidomis prirašytais plakatais piketavo Vilniuje, o šį ketvirtadienį – Elektrėnuose. Tiesa, į Elektrėnus  D. Dambrauskas, šešetas nepilnamečių ir toks Fronto partijos narys, skandalais pagarsėjęs verslininkas ir ekstrasensas Rimas Urbus plakatus atsinešė gražius ir taisyklingai prirašytus.
Teisingus lozungus atsinešė piketuotojai, tik ne tuo laiku, ir ne tuo adresu. Jeigu ši grupelė būtų palaikiusi kazokiškiečius, kai jie gulė po buldozeriais, važiuojančiais pradėti sąvartyno statybą, kai jie būtų paskaitę tada spaudą, kur dabartinis mero pavaduotojas Algimantas Adomaitis perspėjo gyventojus, kad į Kazokiškes atnešama uždelsto veikimo bomba ir aprašė visas būsimas pasekmes, kurios dabar pildosi. Deja, jų tada nebuvo. Kad šiuo metu atsirado tariamai tokia iniciatyvinė grupė – irgi būtų gerai, jei ne vienas bet…
Tos iniciatyvinės grupės lyderis, tarybos narys, studijuojantis tokį mokslą „Savivaldybių darbo administravimas“ ir neslepiantis tikslo būti išrinktu mažu mažiausiai savivaldybės meru, meluoja. Meluoja D. Dambrauskas ir rinkėjams, ir savo iniciatyvinės grupės nariams, ir tiems, kas prieš sąvartyną rašėsi. Pirmiausia, jis melavo, kad sąvartyną tikrai uždarysiąs: „Jeigu aš užsiėmiau, tai ir padarysiu“, – savo jėgomis nenuoširdžiai gyrėsi jaunuolis. Deja, sąvartyno uždaryti negali ne tik D. Dambrauskas, bet ir pati Prezidentė. Tai ji aiškiai pasakė susitikime su gyventojais Kazokiškėse. Visi – iniciatyvinė grupė, savivaldybės vadovai, Kazokiškių bei  Vievio bendruomenės ir kiti neabejingi piliečiai – bendromis jėgomis gali tik paskubinti, kad kuo greičiau būtų šiukšlės perdirbamos ir kuo mažiau jų patektų į Kazokiškes.
Antra, kur meluoja D. Dambrauskas yra tai, kad jis išstojo iš Liberalų ir centro partijos, kuri ir atvedė sąvartyną į Kazokiškes. Nors D. Dambrauskas ir deklaruoja nebesąs tos partijos narys, bet visą D. Dambrausko reklamą apmoka Jaunieji liberalcenristai (JLC). Ši organizacija save įvardija nepriklausoma nevyriausybine jaunimo organizacija, jungiančia nuosaikiai liberalių pažiūrų jaunimą. Tik ar šio jaunimo niekas artimai nesieja su tokiu buvusiu politiku Artūro Zuoku ir  „Rubicon Group“, dėl kurių neskaidrių ryšių paviešinimo net laikraščiui „Elektrėnų kronika“ bylą buvo mėginama užvesti.  
D. Dambrauskas taip pat niekam nepaaiškina, kodėl  Vilniaus Lazdynų mikrorajono gyventojai priešinasi deginimo įmonės statybai. Kaip pranešta Lietuvos televizijos laidoje „Pinigų karta“, „…daugiau kaip dvejus metus besitęsiančio ginčo centre figūruoja ir milžiniška pinigų suma – gamykla kainuotų apie 0,5 mlrd. litų. Dalis lėšų būtų gauta iš ES fondų. „Regioninė komunalinių atliekų deginimo gamykla“ netiesiogiai yra valdoma „Rubicon Group“, kuri valdo stambiausius atliekų surinkėjus ir didžiąją dalį administracinės infrastruktūros Vilniuje. Nuogąstaujama, kad šiai įmonei leidus statyti gamyklą, ji taps monopolininke ir galės primesti savo sąlygas miestiečiams“. O čia ir pakastas šuo. Jauniesiems  liberalcentristams kažkas negaili pinigų, kad šie inicijuotų piliečių nepakantumą Kazokiškių sąvartynui ir Vilniuje deginimo įmonės darbai pajudėtų iš mirties taško.
Mūsų savivaldybės  politikas Danas Dambrauskas, pasinaudodamas šia situacija, mėgina iš karto nušauti du zuikius: pirma – būti populiarus ir patekti į savivaldybės tarybą, antra – paremti„Rubicon Group“. Juk esant politikoje pinigų visada reikia iš kur nors prasimanyti, gal  jo ta „Rubicon Group“ tada irgi nepamirš. O kol D. Dambrauskas tiki žmonių naivumu ir tuo, kad jį laikys gero gyventojams norinčiu politiku, piketo išvakarėse savivaldybės taryboje inžinerijos ir konsultacijų bendrovė UAB „Sweco“ pristatė atliekų tvarkymo strategiją. Pasak strategiją pristačiusio bendrovės atstovo Aido Vaišnoro, strategijai įgyvendinti Europos Sąjunga skiria 450 mln. litų ir viena iš strategijos priemonių yra atliekų deginimo įmonės statyba.  Tad gal be reikalo jaunasis politikas nori tapti garsiu politiku, meluodamas ir taip save vaduodamas. Juk kažkada turi į politiką ateiti sąžiningesni žmonės ir sąžiningesniu keliu. Gal jau ir per šiuos rinkimus.

Julija Kirkilienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų