Kokią planšetę geriausia rinktis?

Kokią planšetę geriausia rinktis?

Vos tik atsidarius elektroninės parduotuvės Pigu.lt prekių katalogą, ties planšetiniais kompiuteriais galima matyti didžiulį asortimentą. Štai čia https://pigu.lt/lt/plansetiniai-kompiuteriai/plansetes-tablets yra bent keli šimtai variantų, tad išsirinkti tinkamą gali būti sudėtinga. Yra tiek daug galimybių, o kiekviena planšetė pasižymi skirtingomis funkcijomis, būna skirtingo dydžio, turi nevienodą funkcionalumą. Nesvarbu, ar jums reikia įrenginio darbui, mokslams, pramogoms, ar ryšiui palaikyti keliaujant, su šiuo gidu nebus sunku rasti tinkamiausią. Apžvelgsime keletą populiariausių variantų, pristatysime kriterijus pasirinkimams, reikalingus priedus bei pasidalinsime patarimais tiems, kurie nori planšetę įsigyti.

Populiariausi planšetiniai kompiuteriai

Prieš perkant ir gilinantis į pasiūlą verta susipažinti su populiariausiais modeliais.

Apple iPad ir iPad Pro

Apple iPad ir iPad Pro yra planšetinių kompiuterių rinkos lyderiai. Įprastas iPad yra skirtas pradedantiesiems vartotojams arba pramogoms, o iPad Pro turi pakankamai našumo, kad leistų kokybiškai dirbti ir iliustratoriams, ir dizaineriams ar net fotografams bei videografams.

Naujausi, 2024 m. iPad Pro modeliai turi itin spartų M4 lustą, todėl jie greitesni ir našesni už daugelį net ir aukštos klasės nešiojamųjų kompiuterių. Ploniausias kada nors išleistas Apple gaminys turi 120 Hz ProMotion OLED technologijos ekraną, tad dirbti, mėgautis turiniu ar tiesiog naršyti – vienas malonumas. Apple iPad yra pritaikyti kūrybine veikla užsiimantiems profesionalams.

Na, o iPad Air – kuklesnės klasės, stilingas planšetinis kompiuteris turinio vartojimui ir paprastesnėms darbo užduotims.

Samsung Galaxy Tab

Samsung planšetės tiesiogiai konkuruoja su Apple iPad kiekviename segmente. Jos veikia Android ekosistemoje, todėl labiau patiks tiems, kurie prijaučia šios operacinės sistemos įrenginiams.

Naujausi jų modeliai, pavyzdžiui, Galaxy Tab S9, taip pat turi labai galingus lustus, didelės raiškos AMOLED ekranus ir didžiulę programų biblioteką. Šie planšetiniai kompiuteriai labai gerai tinka ir įvairių sričių profesionalams, nes palaiko DeX, į darbalaukį panašią naudojimo patirtį. Šios planšetės taip pat gauna S Pen rašiklį. Tai – įvesties priedas, kuris puikiai tinka užrašams daryti ir kūrybinėms užduotims atlikti.

Xiaomi Redmi Pad SE ir Pad

Gamintojo Xiaomi planšetiniai kompiuteriai Redmi Pad SE ir Pad yra populiarūs pasirinkimai tiems, kurie ieško gerų planšetinių kompiuterių už prieinamą kainą. Šie modeliai pasižymi solidžiu našumu, nes turi aštuonių branduolių procesorius ir neblogos raiškos ekranus. Visgi didžiausias Redmi Pad pliusas – ypač ilga baterijos veikimo trukmė. Tokie įrenginiai puikiai tinka studentams, paprastam turinio vartojimui ir visiems kitiems, ieškantiems ekonomiško, bet patikimo planšetinio kompiuterio.

Pagal kokius kriterijus rinktis planšetę?

Rinkdamiesi planšetinį kompiuterį, turėtumėte atidžiai nagrinėti informaciją prekės puslapyje bei susipažinti su pagrindiniais kriterijais. Jie lems ar planšetė atitiks konkrečius poreikius ir lūkesčius. Štai pagrindiniai faktoriai:

· Ekrano dydis ir raiška – priklausomai nuo naudojimo įpročių, vaizdo įrašų žiūrėjimui bei piešimui ar iliustravimui labiau tiks didesnis ekranas. Tačiau tokią planšetę sunkiau nešiotis. Ekranų dydis svyruoja nuo ~7,5“ iki 13“, tad objektyviai įvertinkite, kokie matmenys labiausiai tiktų. Visgi, įstrižainė – dar ne viskas. Didesnės raiškos ekrane vaizdas yra geresnis.

· Ekrano technologija – AMOLED arba OLED ekranų panelės tiksliau atkuria spalvas ir išgauna geresnius kontrastus, palyginti su LCD technologijos ekranais.

· Lusto/procesoriaus našumas – ypač, jeigu kuriate ar dirbate su planšete, ieškokite informacijos apie benchmark rezultatus. Kuo didesnis rodiklis, lyginant su konkurentais, tuo greitesnė planšetė.

· RAM atminties kiekis – didelis operatyviosios RAM atminties kiekis (8 GB ar daugiau), užtikrina sklandų daugiaprogramį darbą ir greitą programėlių paleidimą.

· Baterijos veikimo trukmė – tai ypač svarbu tiems, kurie planšetinius kompiuterius naudoja keliaudami.

· Papildomos savybės:

o Spartus Bluetooth ryšys padės patogiai prijungti periferinius įrenginius, pvz., klaviatūras ir ausines

· USB-C arba Lightning palengvins įkrovimą bei duomenų perdavimą;

· Kuo daugiau vidinės atminties – tuo geriau jums, tačiau nuo to auga ir planšetės kaina.

Nemažai svarbi ir operacinė sistema. Jei jau turite Apple kompiuterį ar telefoną, tada rinktis iPad būtų patogesnė išeitis. Tačiau, jeigu labiau mėgstate Windows ar Android ekosistemas, rinkitės Surface ar Android planšetes atitinkamai.

Darbui ir kūrybai naudingi planšetinių kompiuterių priedai

Vis daugiau žmonių planšetes naudoja darbui, kūrybai. Tam reikia ne tik pačio kompiuterio, bet ir tam tikrų priedų:

· Rašikliai. Apple Pencil arba Samsung S Pen – populiariausi rašikliai, kurie palengvina užrašų kūrimą, iliustravimą, piešimą, modeliavimą ir ne tik.

· Klaviatūros. Fiziškai prijungiamos arba belaidės Bluetooth klaviatūros gali paversti planšetinį kompiuterį mini darbo vieta ir padidinti rašymo užduočių produktyvumą.

· Apsauginiai dėklai. Modeliai su įmontuotais stoveliais ne tik apsaugo planšetinį kompiuterį, bet ir leidžia pasirinkti patogiausią kampą darbui ar pramogoms.

· Docking stotelės. Jos išplečia planšetinio kompiuterio galimybes ir leidžia prijungti išorinius monitorius, USB ir kitus periferinius įrenginius.

· Ekrano apsauga. Su ja ekranas nesusibraižys bei nekurs tokių aštrių atspindžių, todėl lengviau dirbti šviesioje aplinkoje.

Planšetinio kompiuterio priežiūra bei patarimai

Jeigu jau nuspręsite įsigyti planšetinį kompiuterį, turite žinoti ir apie jo priežiūrą bei naudojimą. Šie įpročiai apsaugos investiciją bei prailgins jos tarnavimo laiką.

Visų pirma, mikropluošto šluoste ir distiliuotu vandeniu OLED ekranams arba įprastu vandeniu kitiems, valykite ekraną bei korpusą. Naudodami ne tokią šluostę arba agresyvius chemikalus pažeisite diodus ekrane arba korpusą.

Antra – kuo skubiau po įsigijimo, ant planšetės uždėkite dėklą ir ekrano apsaugą.

Trečias patarimas – laikykite planšetinį kompiuterį saugioje vietoje. Tam tiks krepšys arba darbinės kuprinės. Taip jūsų įrenginys bus apsaugotas nuo sutrenkimų ir pažeidimų transportavimo metu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų