Knygos, kurias verta perskaityti kiekvienam

Knygos, kurias verta perskaityti kiekvienam

Toks reiškinys kaip nauja knyga veja jau perskaitytą knygą, tikriausiai, pažįstamas kiekvienam knygų mėgėjui. Kai rodosi jau perskaitei kone visas planuotas perskaityti knygas, žiūrėk horizonte jau atsirado naujai pasirodžiusi ar tiesiog kažkokiu būdu nepastebėta, bet gerai visame pasaulyje skaitytojams žinoma knyga. Ir taip be galo, krašto. Sutikite, taip galima pasimesti tarp gausybės kūrinių. O juk norisi, kad skaitymui praleistas laikas būtų turiningas. Tad, kaip pasirinkti knygas, kurias verta perskaityti?

Į šį klausimą vienareikšmiškai tikrai sunku atsakyti. Vienoks patarimas bus tik pradedančiam skaitytojui ir visai kitoks jau ne vieną šimtą kūrinių įveikusiam skaitytojui. Kadangi daug skaitymo praktikos turinčiam literatūros mėgėjui. Tikriausiai, ir pačiam užtenka patirties, kaip išsirinkti vertus perskaityti kūrinius, pasidalinsime patarimais pradedančiajam skaitytojui.

Rinkitės visada aktualią klasiką

Klasikiniuose kūriniuose nagrinėjamos temos yra aktualios visais laikais ir visoms amžiaus grupėms. Kad jūsų akiratis prasiplėstų ir patys pajustumėte, kokia literatūra bus arčiausiai širdies, verta išbandyti įvairių tautų rašytojų klasikos kūrinius. Be abejonės, pirmiausia derėtų pradėti nuo savo šalies. Žemaitės „Marti“ leis suprasti kokie trapūs santykiai gali būti šeimoje ir kaip dažnai mums reikalingas artimųjų palaikymas, V.M. Putino „Altoriaus šešėly“ atskleis, koks gali būti sunkus ir ilgas kelias, renkantis tarp pasaulietiško ir religijos pasaulio. Štai B. Sruogos „Dievų miškas“ bent mintimis leis prisiliesti prie sunkaus ir alinančio mūsų tėvynainių gyvenimo koncentracijos stovykloje. Gal tokios rašytojų knygos puslapiuose išdėstytos herojų patirtys leis suvokti, kaip stipriai turėtumėm būdingi dėkingi už savo patogų ir sotų gyvenimą?

Visais laikais nemari ir be galo dvasinga buvo ir bus rusų klasika. M. Bulgakovo „Meistras ir Margarita“, F.Dostojevsio „Idiotas“ ar L. Tolstojaus „Karas ir taika“ jaunam skaitytojui leis suprasti, jog nežiūrint nei turimo statuso, nei vienokių ar kitokių sveikatos sutrikimų, nei siaučiant karams, visi žmonės trokšta būti laimingi ir mylimi. Ta amžina tiesa, jog tik grožis, tikėjimas ir meilė padės išgyventi visas negandas, tiesiog trykšta šių kūrinių puslapiuose.

Domėkitės naujausiomis išleistomis knygomis

Jeigu esate nemažai perskaitę klasikinių kūrinių ir norite neatsilikti nuo naujausių literatūros tendencijų, sekite naujausiai išleistų kūrinių kelią. Daug apie literatūrą išmanančių žmonių pasisakymai ir rekomendacijos leis išsirinkti tikrai vertą perskaityti knygą vis iš naujo ir iš naujo. Patikėkite gerų kūrinių tikrai nepritruks. Tik tereikia atidžiau jais pasidomėti ir atsirinkti apie ką norėtumėte skaityti šiandien.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų