Kiek kainuos pirmokas?

Kiek kainuos pirmokas?

Didieji prekybos centrai jau pasiruošė mokslo metų pradžiai. Parduotuvės vilioja mokyklinukų tėvus kas savaitę vykstančiomis akcijomis kanceliarinėms prekėms, tačiau ir naudojantis visomis akcijomis ir nuolaidomis, tėvams reikės gerokai patuštinti pinigines. Ypač daug išleisti tenka pirmokų tėvams – jiems reikia pirkti viską „nuo A iki Z“.

Ineta BRICAITĖ

Vieno iš būsimų Vievio pradinės mokyklos pirmokų mama sakė, kad net ir taupydama išleido apie 400 litų. „Sūnui reikėjo pirkti mokykloje privalomą uniformą. O vien tik už ją teko mokėti apie du šimtus litų. Rugsėjo mėnesį laukia dar vienas „džiaugsmelis“ – pratybų pirkimas, kuriam skirti teks dar beveik šimtą litų. Taip pat nusprendėme šiek tiek paremontuoti klasę. Už tai teks mokėti dar kelias dešimtis litų,“- atsidusdama pasakojo septynmečio mama. Vien tik kanceliarinėms prekėms ji jau išleido apie šimtą litų.

Vievio pradinėje mokykloje pirmokams išleistos sumos smarkiai nesiskirs, nes drabužių vaikams pirkti beveik nereikia – čia privalomos uniformos. Mokyklose, kuriose uniformos neprivalomos, išlaidos skiriasi labiau.

Švietimo ir mokslo ministerijos atstovai tvirtina, kad vadovėlių tėvams pirkti nereikės, teks pasirūpinti tik pratybų sąsiuviniais ir kitomis priemonėmis.

Jeigu kiekvienam šeimos nariui vidutiniškai per mėnesį tenka mažiau nei 1,5 valstybės remiamų pajamų dydžio suma, tai yra 525 litai, tuomet tai šeimai priklauso156 litų išmoka parengti vaikui mokyklai.

Planuojama, kad visoje Lietuvoje parama pasinaudoti galėsiančių moksleivių bus apie 160 tūstančių. Elektrėnų savivaldybėje dėl paramos mokinio reikmenims įsigyti ir nemokamo maitinimo iki šiol yra kreipęsi 480 žmonių. Kreiptis dėl paramos galima iki spalio 20 dienos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų