Karantino Kalėdos

Karantino Kalėdos

Julija Kirkilienė

Virusas Kalėdų Elektrėnuose nepavogė. Elektrėnų seniūnija, įrengdama prakartėlę šventoriuje, nepagailėjo jėgų ir nepristigo išradingumo. Kūčių vakarą elektrėniškiai turės progą saugiai aplankyti gimusį Jėzų, o Jėzulėlis per savo gimtadienį neliks sėdėti kamputyje pamirštas, nes aplankę prakartėlę elektrėniškiai prisimins, kad Kalėdos švenčiamos ne tik dėl virsmo gamtoje – ilgėjančių dienų sugrįžimo, bet ir dėl krikščionybės atsiradimo – Jėzaus Kristaus gyvenimo ir mokymo, perteiktų Naujajame Testamente. Tuose mokymuose daug išminties, tinkančios kiekvienai mūsų gyvenimo akimirkai bei šiam keistam laikmečiui.
Tą keistą laikmetį sukūrė kažkoks nematomas virusas, kiekvieną dieną paguldantis į ligos patalą, o kartais ir į karstą, daugybę viso pasaulio žmonių, tarp jų ir elektrėniškių. Tuo keistu laikotarpiu, užsidarę be draugų ir artimųjų, kaip niekad laukiame žinių apie tai, kas vyksta aplinkui. O naujienų, dažniausiai nelabai linksmų, netrūksta. Nors Nacionalinis visuomenės sveikatos centras Elektrėnų tarp didžiausių užsikrėtimo židinių nelinksniuoja, bet klastingoji liga jau perėjo visas ugdymo įstaigas, savivaldybės tarybą, savivaldybės darbuotojus, o svarbiausia – gydymo įstaigas.
Kaip nebūtų apmaudu, bet pasitvirtino Elektrėnų ligoninės direktoriaus Edmundo Niparavičiaus baimės. Masiškai sergant ligoninės personalui, sveikiesiems tenka daug didesnis krūvis. Direktoriaus pavaduotojas ūkio reikalams Bronius Matkevičius šiuo laiku dirba atsakingą vairuotojo ir greitosios medicinos pagalbos mediko darbą – apsirengęs skafandrą kasdien vežioja COVID-19 užsikrėtusius ligonius į kitas ligonines – Vilniaus, Molėtų, Ukmergės – ten, kur yra laisvų COVID-19 skirtų lovų, o grįžęs kiekvieną kartą atsargiai nusirenginėja apsauginį apdarą, dezinfekuoja automobilį. Kol pasiekia reikiamą ligoninę, Broniui tenka atlikti ir psichologo, ir guodėjo darbą.
Antradienio (12-22) ryte Vi­suo­menės sveikatos centro nau­jienos Elektrėnams buvo ypatingai geros – neužregistruotas nė vienas susirgimas. Bet nuo ketvirtadienio susirgo 138 žmonės. Viso gruodžio 22 dienos duomenimis, Elektrėnuose serga 562 savivaldybės gyventojai, pasveikusiais laikomi 281, nuo pandemijos pradžios registruoti 844 susirgi­mų atvejai.
Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjos pavaduotoja sveikatos apsaugai Virginija Liepinytė-Medeikė prašo paraginti gyventojus būti atsakingesniems dėl registracijos mobiliuose patikrinimo punktuose – jeigu žmogus apsigalvoja ir nebenori pasitikrinti mobiliame punkte, rezervaciją privalėtų atšaukti, kad į atsilaisvinusias vietas galėtų užregistruoti kitus norinčius pasitikrinti asmenis. Kasdien į Elektrėnų mobilų patikros punktą užsiregistruoja ir neatvyksta ­nuo 1 iki 9 žmonių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų