Įkaitai

Įkaitai
Energetikos ministerijos vykdoma įmonių restruktūrizacija arba energetikos reforma primena tuos laikus, kurie jau lyg ir praėję prieš dvidešimt metų: viena partija – viena  teisybė, be  jokių  alternatyvų.

Tas pats  ir  dabar. Skirtumas  tik tas, kad  ne partija  teisi, o visada  teisus Ministras.
Gal  viskas būtų  ir gerai, tačiau  net  blogiausias  studentas rengdamas  jam  įdomų  projektą tikisi kažkokio rezultato ir, žinoma, naudingo jam, bendruomenei, naudingo Lietuvos žmonėms.
Kokią naudą dabartinė energetikos reforma duoda Lietuvos žmonėms? Atpigo elektra? Ne. Pigesnis šildymas? Ne. Ar pasiektas tikslas, kuris buvo deklaruojamas nuo  reformos pradžios? Gal. Bet tą tikslą turi tik energetikos ministerija – ministras, kuris  liaudžiai  nėra žinomas.
Kokią naudą davė reforma mums, elektrėniečiams? Atsakymas yra tik vienas: padidėjo bedarbystė. Savivaldybės biudžetas  prarado  pajamų, nes  atleistus energetikus pakeitė, kaip žmonės  sako, „olialia“  pupytės, nuolatos rūkančios ir prie  atvirų  durų demonstruojančios  grožybes.
O Elektrėnuose už kiekvieno elektrinėje panaikinto etato stovi gyvas žmogus, psichologiškai sužlugdytas, nežinantis, ką  daryti  toliau, kaip  gyventi? Dirbantieji taip pat jaučia psichologinę įtampą, baimę, kad bus atleisti iš darbo.  Reformų vykdytojams  tai  mažiausiai rūpėjo ir dabar nerūpi.
Dabar girdime, kad dar virš šimto darbuotojų laukia atleidimo ar pervedimo į Kauno  energetikos  remontą. Tie, kurie  žino  situaciją KER‘e,  tokio pervedimo kratosi ir tikriausiai  pasirinks  bedarbio  dalią, o jaunesni  paliks Lietuvą, ieškodami  kito pragyvenimo šaltinio.
Mes, TS-LKD partijos Elektrėnų skyriaus nariai, nepelnytai esame peikiami, mūsų atžvilgiu išsakoma daug piktų žodžių, lyg mes vykdytume šias reformas. Nepritariame tokiai politikai, kur, pasak žiniasklaidos, konservatoriai atėję į valdžią statosi  savus, nors ir nekompetentingus, kadrus.
Nežinau, kur Lietuvoje taip  yra, tačiau pas mus, Elektrėnuose,  taip  nėra,  nes  mes  esame tokie pat nepageidaujami, netikėliai, kaip ir kiti elektrėniečiai energetikai, mūsų  žmonės  taip  pat  liko bedarbiai. Iš darbo atleistas buvo net mūsų skyriaus  pirmininkas Viktoras Valiušis. Daugelis pažįsta  šį sąžiningą  ir padorų  žmogų.
Mes tapome tarsi politiniais įkaitais, kaip sakoma, be kaltės kaltais. Įkaito  našta  mus slegia, tačiau  ko  nors  pakeisti ir priversti reformatorių atlikti  procesus  civilizuotai  mes negalime. Lieka tik vienas  kelias – atsiprašyti elektrėniečių  už   žmogaus orumą žeminančias energetikos reformas. Atsiprašome.
Mūsų skyriaus taryba jau buvo išreiškusi neigiamą nuomonę apie vykdomas reformas, tačiau nuo to niekas nepasikeitė. Mes per maži, kad galėtume ką nors  pakeisti be aktyvių  bendruomenės žmonių. Savivaldybės tarybai pateikiau pasiūlymą sušaukti neeilinį tarybos posėdį, pasikviesti Lietuvos energijos, Lietuvos elektrinės ir Energetikos ministerijos vadovus ir pareikalauti sudaryti fondą, kuris leistų finansiškai palengvinti dalią  žmonių, netekusių darbo elektrinėje, ir dalinai kompensuoti  į savivaldybės biudžetą nesurenkamas  pajamas.
Tik veikdami  visi kartu galime tą procesą padaryti šiek tiek civilizuotesnį nei  dabar.

B. Pargaliauskas
Elektrėnų  savivaldybės
tarybos  narys
Elektrėnų TS-LKD skyriaus pirmininko pavaduotojas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų