Kaip veikia vonios ventiliatorius su drėgmės jutikliu?

Kaip veikia vonios ventiliatorius su drėgmės jutikliu?

Ašiniai ventiliatoriai, paprastai vadinami vonios kambario ventiliatoriais, gali būti kelių versijų. Paprastai tinkamos versijos pasirinkimas priklauso nuo užduoties, kurią turi atlikti konkretus ventiliatorius. Šiame straipsnyje apžvelgsime vonios ventiliatoriaus su drėgmės jutikliu ypatybes.

Kaip veikia ventiliatorius su drėgmės jutikliu?

Drėgmės jutiklis turi įjungti ventiliatorių, kai patalpoje viršijamas iš anksto nustatytas drėgmės lygis. Daugumoje šio tipo ventiliatorių taip pat yra galimybė nustatyti ventiliatoriaus veikimo laiką, pvz., 2-30 minučių, ir šiam laikui pasibaigus ventiliatorius atlieka dar vieną drėgmės testą. Jei drėgmė nukrito žemiau nustatyto lygio, ventiliatorius išsijungia, jei ne, ciklas kartojamas. Nuėmę galinį ventiliatoriaus korpusą arba, kai kurių gamintojų atveju, nuėmę dangtelį, pateksime prie potenciometro, kuriuo galime nustatyti drėgmės lygį (paprastai nuo 30 iki 100 %) ir prietaiso veikimo laiką.

Ventiliatoriaus su drėgmės jutikliu naudojimas

Ventiliatorius su drėgmės jutikliu pirmiausia naudojamas vonios kambariuose su dušais arba voniomis. Tokio tipo patalpoms būdingas greitas drėgmės padidėjimas, o ventiliatorius su drėgmės jutikliu palaiko norimą drėgmės lygį. Taip patalpoje nesusidaro pelėsis ir grybelis, o drėgmės kvapas nesklinda.

Kaip gali būti įjungiamas ventiliatorius su drėgmės jutikliu?

Ventiliatorių galima įjungti dviem būdais. Arba mechaniškai, pavyzdžiui, prijungus jį prie lempos įjungimo mygtuko, tada jis veiks vienu ciklu, o tada atliks drėgmės testą ir nuspręs, ar ciklą kartoti, ar ne. Jis taip pat gali įsijungti vien tik testuodamas drėgmės lygį.

Vonios ventiliatorius – į ką atkreipti dėmesį renkantis?

Stacionariose parduotuvėse ir internetu rasite įvairių vonios kambario ventiliatorių, kurie skiriasi savo parametrais. Į ką turėtumėte atkreipti dėmesį, kad išsirinktumėte gerą vonios kambario ventiliatorių?

  • talpą – nuo jos priklauso, kaip greitai atsikratysite vandens garų ir kvapų iš patalpos, ji turi būti suderinta su vonios kambario dydžiu;

  • ventiliacijos angos dydį – jis turi būti suderintas su ventiliatoriaus našumu;

  • montavimo vietą – paprastai galite rinktis sieninį arba lubinį ventiliatorių;

  • papildomos funkcijos – ventiliatoriaus modelyje gali būti įmontuotas laikmatis, drėgmės jutiklis arba judesio jutiklis, kurie turi įtakos komfortui;

  • papildomos funkcijos – galite rinktis modelį su atbuliniu vožtuvu arba virveliniu jungikliu;

  • garsumas – akivaizdu, kad kuo garsesnis ventiliatorius, tuo mažiau patogus naudoti, todėl, jei įmanoma, investuokite į tylų vonios kambario ventiliatorių;

  • dizainas – taip pat atkreipkite dėmesį į tai, ar pasirinktas modelis dera prie kambario interjero.

Remiama

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų