Juozui Kralikauskui – 100

Juozui Kralikauskui – 100
Spalio 9 d. rašytojui Juozui Kralikauskui būtų sukakę 100 metų. Ta proga spalio 8 d. Kietaviškių pagrindinėje mokykloje buvo minimos šimtosios rašytojo gimimo metinės.

Mokytoja Danutė Gudelienė susirinkusiems priminė svarbiausius J. Kralikausko biografijos ir kūrybos faktus, apžvelgė nemažą jo istorinių knygų bagažą, parodė filmuotos medžiagos ištrauką iš susitikimo su rašytoju, kai šis lankėsi Kietaviškėse.
Jaukioje aplinkoje, rašytojo asmeninių daiktų pašonėje, mokyklos direktorė, mokytojai ir mokiniai skaitė J. Kralikausko  prisiminimus, perpintus ištraukomis iš rašytojo kūrybos. Minėjimo dalyviai turėjo galimybę išgirsti, ką teko rašytojui išgyventi toli nuo gimtinės, apie ką mąstyti, kokiomis tiesomis vadovavosi, kas padėjo jam išlikti.
Vienas didžiausių rašytojo troškimų buvo „amžinai būti Tėviškėje: medeliu, krūmu, paukšte, vėjeliu, erškėtrože, tulpe, laumžirgiu, kregžde ar kitaip. Kareivonyse, Piliakalnyje, Kietaviškėse ar Aujėdo ežero nendrėse…“. Prieš 3 metus, sulaukęs 97 m., atgulė rašytojas J. Kralikauskas  Kietaviškių bažnyčios šventoriuje.
Po minėjimo Kietaviškių pagrindinės mokyklos mokiniai su mokytoja D. Gudeliene prie rašytojo koplytstulpio pasodino medelių. Dalis mokinių su mokytoja Marijona Binkuliene aplankė rašytojo kapą, nunešė gėlių, uždegė žvakelę.
Ir šlama rašytojui Tėviškės medeliai, ir čiulba jam Tėviškės paukščiai, ir girdi jis ežero nendres…

Ramunė Matonienė,
Kietaviškių pagr. m-klos
direktoriaus pavaduotoja

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų