Jie garsina Elektrėnus ir Semeliškes

Jie garsina Elektrėnus ir Semeliškes
Silvija Bielskienė

Nedaugelis žino, kad Elektrėnų mieste ir Semeliškėse gyvena broliai Giedrius ir Regimantas Kavaliauskai, kurie jau trečius metus užsiima originaliu sportu – super sprintu. Pernai jie laimėjo aukso medalius.

Pradžia
Giedrius gimė 1973 metais, Regimantas pasaulį išvydo po pusantrų metų. Broliai mokėsi ir baigė tuometinę Elektrėnų pirmą vidurinę mokyklą (dabartinę „Ąžuolyno“). Būdami paaugliais berniukai neteko tėvo. Giedrius atvykdavo į Semeliškėse vykstančius šokius, kur sutiko savo būsimąją žmoną.
Taigi galima teigti, kad Giedrius „atitekėjo“ į Semeliškes, čia gyvena su žmona Asta bei dviem sūnumis ir šiandien. Regimantas gyvena Elektrėnuose. Berniukai sportavo, kaip ir daugelis jų bendraamžių žaidė krepšinį, futbolą. Regimantas jautė silpnybę motociklams, 2008 m. pateko į avariją, kurios pasekmes jaučia ir dabar – vaikšto pasiremdamas ramentais. Kartą Regimantas internete perskaitė, kad Šiaulių autosporto klubas (ŠASK) visos Lietuvos mastu organizuoja Ralio varžybas – Super sprintą. Pasakė Giedriui ir nutarė – reikia vykti. Lydėdamas brolį į varžybas, Giedrius galvojo, kad važiuoja tik pažiūrėti, tačiau nuvykęs pamatė, kad automobilyje „Volkswagen Scirocco“ paruoštos dvi sėdynės, tad teko užimti šturmano vietą. Giedrius nebuvo pasirengęs varžyboms, bet apvažiavęs du trasos ratus, susitelkė, užpildė kelio knygą ir pirmąkart tapo 7 km trasos ralio mėgėjų grupės nariu.
Varžybos
Dvejus metus kas mėnesį broliai važinėjo į varžybas, tad per ilgesnį laiką Giedrius užsikrėtė brolio Regimanto aistra ir pajuto begalinį potraukį šiam sportui. Automobilį „Scirocco“ keitė „Audi Quatro“, „Volkswagen Golf“.
Po kiekvienų varžybų automobilį tenka remontuoti – keisti amortizatorių, stabdžių, kuro vamzdelius, ratus, padangas, tepalus ir kt. – arba įsigyti naują. Norint dalyvauti varžybose, reikia sumokėti startinį mokestį. Varžybos įvyksta tik tuomet, jei dalyvauja pakankamai sportininkų, kurie sumoka startinį mokestį. Jei dalyvių nedaug, varžybos gali ir neįvykti.
Pasiekimai
Šiame sporte sportininkai skirstomi į tris klases: FWD – vairuojami automobiliai, varomi priekiniais ratais, RWD – galiniais ratais, sport – spygliuotomis padangomis. Broliai Kavaliauskai dalyvauja FWD klasėje – priekiniais ratais varomu automobiliu, pernai 2010 m. lapkričio mėnesį Kaišiadorių trasoje jie laimėjo bronzą, gruodžio mėnesį Rūdiškių trasoje laimėjo auksą. Visus metus sportininkai varžosi tarpusavyje, o apdovanojami prizinių vietų laimėtojai.
Profesionalai, kurie turi rėmėjus, naudojasi automobiliais, kainuojančiais milijoną litų, brolių automobilis kainavo 500 Lt. Jis paruoštas, suremontuotas savomis rankomis, išlaidos siekė 2.5 tūkstančių litų. Šiuo metu sportininkai laukia atvykstant A. Brunzos, kuris atveš nugalėtojams savo vardo apdovanojimus.
Nuvylė
Prieš dvi savaites, sausio 15 d., teko stebėti automobilių sporto laidą per „Sport 1“ kanalą. Jame buvo pristatytos super sprinto 2010 gruodžio mėnesį vykusios 10 etapo varžybos ir buvo vardinami visi, kurie turėjo rėmėjus, o apie aukso medalių laimėtojus net neužsiminta, nes jie startavo ne kaip Elektrėnų savivaldybės sportininkai, o tiesiog kaip broliai Kavaliauskai.
Jei būtų rėmėjai, kurie bent sumokėtų startinį 200 Lt mokestį, broliai savo automobilį galėtų išpuošti rėmėjų lipdukais ir juos garsinti. Tad gal ir per sporto laidas išgirstume Elektrėnų miesto, Semeliškių miestelio vardus.
Ateities planai
Sausio 22 d. vyko varžybos Ukmergėje. Broliai neturėjo mokesčiui, kuris siekė 300 Lt, pinigų, tad į trasą neišvažiavo. Lauksime jų pasirodant vasario pabaigoje tuo pačiu automobiliu, nors Elektrėnuose Regimanto garaže metus remontuojamas galingesnis 2 litrų variklio II klasės „golfas“.   
Broliai svajoja pakliūti į geresnę klasę – FWD+. Nuolat į varžybas vyksta mama su patėviu, vyresnysis sūnus Gytis, Giedriaus žmona Asta su jaunėliu sūnumi Mariumi rezultatų laukia namie.
Elektrėnų savivaldybė garsėja sportininkais, ją garsina dziudo, dailiojo čiuožimo, ledo ritulio, sportinių šokių atstovai, krepšininkai, futbolininkai, plaukikai. Laikas priimti į savo gretas ir kitą sporto šaką – super sprintą. Broliai Giedrius ir Regimantas Kavaliauskai nuoširdūs, paprasti, kuklūs, jie nedrįsta kreiptis ir ieškoti rėmėjų. O parama labai reikalinga!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų