Jau dešimt metų prie bendro laužo

Jau dešimt metų prie bendro laužo
Gėlės dovanojamos geriems žmonėms, ir gerų žmonių namuose jos žydi. Tad Elektrėnų bendruomenės iniciatyvų centras (EBIC) po dešimtmečio šventės minėjimo pasipuoš didele žiedų, sudovanotų jubiliejaus proga, gausybe.

Į jubiliejaus minėjimą Elektrėnų bibliotekos salėje suplūdo daug žmonių, ir visi jie atėjo ne tuščiomis, o gėlėmis, dovanomis nešini, pasiruošę sveikinimo ir padėkos žodžius. Pasveikinti kolegų nevyriausybinių organizacijų nariai atvyko net iš Utenos ir Kupiškio. Tačiau ir patys Elektrėnų bendruomenės nariai buvo nusiteikę ne tik  sveikinimų klausytis.
Šventė prasidėjo nuotaikingu  EBIC senjorų ansamblio „Kibirkštėlė“ (vad. Nijolė Ramanauskienė) pasirodymu, kuriame jie apdainavo centro veiklą ir išreiškė padėką bendruomenės pirmininkei Zitai Miguliovai bei valdybai. O ir ji pati netrukus susirinkusiems perskaitė išsamų pranešimą apie EBIC veiklą.
EBIC emblema – degantis laužas – pasak Z. Miguliovos, rodo, koks centras yra ir koks nori būti, o emblema tokia pasirinkta todėl, kad žmonės į bendruomenę kviečiami tarsi sušilti prie bendro laužo. EBIC dirba penkiomis kryptimis: savipagalbos grupėse, kurių buvo net 8, vykdo edukacinę ir kultūrinę misiją, atstovauja piliečiams ir vysto pilietines iniciatyvas.
Savipagalbos grupėse žmonės dalinasi rūpesčiais, ieško problemų sprendimo būdų. Bendruomenės nariai aktyviai dalyvauja mokymuose, seminaruose, dalinasi patirtimi ne tik su Lietuvos, bet ir su Vokietijos, Lenkijos nevyriausybinėmis organizacijomis. Kaip sakė EBIC pirmininkė Z. Miguliova, kultūrinė bendruomenės veikla daugiausia yra ansamblio „Kibirkštėlė“ nuopelnas. Piliečių iniciatyvos daugiausia įgyvendinamos parodose ir talkose. Elektrėniečiai turėtų būti dėkingi nenustygstantiems EBIC nariams, kurie net kelis kartus per metus tvarko aplinką talkose ir gražina miestą.
Šventės aplinka irgi šventiška: salėje eksponuojami tapytojo Petro Dzedulionio darbai, tačiau juos iškilmėse nustelbė didžiulis dvylikos Elektrėnų meno mokyklos dailės skyriaus mokinių nutapytas fantastinis Elektrėnų peizažas. Dailės skyriaus vedėja Gitana Mataitienė, pristačiusi meno kūrinį, puošiantį EBIC patalpas, pasižadėjo, jog praėjus dar dešimtmečiui, mokiniai atliks ir dvigubai didesnį darbą.
Netrukus prie EBIC pirmininkės nusidriekė politinių partijų, kitų nevyriausybinių organizacijų, narių, policijos, savivaldybės, valdžios atstovų ir bendruomenės rėmėjų eilė. Jie sveikino bendruomenę su pirmuoju jubiliejumi, linkėjo gyvuoti ir apgailestavo, jog iniciatyvių žmonių Elektrėnuose gretos negausios. Tačiau kaip teisingai pastebėjo Elektrėnų seniūnas Antanas Šalkauskas, geriau 300 Spartos karių, nei visa armija Termopiluose.

Red. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų