Iš kokio amato valgyti duoną?

Kiekvienas gyvenimo etapas žmogui yra svarbus. Tik gimęs žmogus pradeda pažinti pasaulį, vėliau mokosi mokykloje, kur besimokant jau pasireiškia pirmieji požymiai ir pasvajojimai – o iš kokio gi amato teks krimsti duonelę? Vievio pradinė mokykla jau ne pirmus metus organizuoja profesijos dienas, kurių metu vaikai supažindinami su įvairiausiomis profesijomis.

Šių metų lapkričio 16 d. Vievio miesto bibliotekoje Vievio pradinės mokyklos antrokai su auklėtoja G. Stankiene susipažino su bibliotekininko, arba šiuo metu naujai įvardijama – informacijos paslaugų teikėjo profesija. O trečiokai su mokytojomis G. Matoniene ir B. Kulėšyte – su garbinga policininko profesija, kurią pristatė Vilniaus apskrities VPK Elektrėnų PK Veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja Erika Čaikovskaja ir Reagavimo skyriaus vyriausiasis patrulis Aleksandras Gembickis. Pareigūnų rodomi filmukai leido įsijausti į policijos darbo kasdienybę. Vaikai klausėsi apie policijos istoriją, buvo supažindinti su struktūra, atliekamomis ekspertizėmis, policijos atpažinimo ženklais žyminčiais pareigūno laipsnį, etikos kodeksu ir didžiausią susidomėjimą sukėlusiomis spec. priemonėmis. Spec. priemonės buvo eksponuojamos salės priekyje, o noras jas pačiupinėti ar bent iš arčiau apžiūrėti trukdė vaikams klausytis policininkų pasakojimų. Apžiūrėti tikrai buvo ką, tai ir metalo jutikliai, ir lagaminai, pilni visokių daikčiukų, naudojamų atliekant tyrimus, ir įvairūs antrankiai, guminė lazda, radijo stotelė, neperšaunama liemenė ir kt. Labiausiai visų žvilgsnius prikaustė koviniai ginklai. Džiaugsmingų vaikų emocijų sulaukė į svečius užsukęs policijos pagalbininkas, vaikų gerai pažįstamas iš saugaus eismo pamokėlių – šuo Amsius. Na, o kad įspūdžių liktų dar daugiau, policininkai buvo paruošę dar vieną staigmeną. Visi dalyvavę renginyje galėjo pasijusti nusikaltėliais, gabenamais policijos automobiliu į policijos nuovadą. Nesaldu būti uždarytam policijos automobilyje. Vaikai, sužinoję, kad ir nusikaltusio žmogaus teisės yra ginamos, labai nustebo.

Po klausimo: kiek vaikų norėtų užaugę tapti policininkais, pakilo rankų jūra. Tikiuosi, kad šis susitikimas vaikams padės apsispręsti, ar policininko duona yra būtent tai, ko širdelė geidžia. Dėkoju policininkams Erikai Čaikovskajai ir Aleksandrui Gembickiui, o vaikams linkiu pasinaudoti posakiu – susirask mėgstamą darbą ir tau niekada nereikės dirbti.

Renata Simanavičienė,

Vievio miesto bibliotekos

Vaikų skyriaus bibliotekininkė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų