Išėjo iš partijos ir iš bendrijos

Išėjo iš partijos ir iš bendrijos
Rugsėjo 17 d. 10 buvusių krikščionių demokratų  pasiprašė  išbraukiami iš Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų  (toliau TS-LKD) partijos rinkimų sąrašų.

Dar po savaitės jie  ir dar 11 buvusių krikščionių demokratų pasitraukė ir iš TS-LKD partijos. Kodėl išsiskyrė neseniai susijungusios partijos, paprašėme pakomentuoti TS-LKD Elektrėnų skyriaus pirmininko Viktoro Valiušio.
EK.    Kodėl išėjo iš partijos buvę krikščionys demokratai, nors savivaldybės taryboje  likote dirbti koalicijoje?
V.V. Mums patiems tai buvo labai netikėta. Buvęs krikščionių demokratų  lyderis, savivaldybės administracijos direktorius Henrikas Petrauskas buvo TS-LKD skyriaus išrinktas į savivaldybių tarybą sąrašo lyderiu. Tuo pačiu jis gavo plačius įgaliojimus formuoti tą sąrašą ir burti savo komandą. Atrodo krikdemai tikrai nebuvo nuskriausti. Atvirkščiai, labiau nuskriaustais jautėsi konservatorių partijos senbuviai. Nė vienas iš išėjusių, o tai sudaro apie 16 proc. Elektrėnų skyriaus narių, taip ir nepaaiškino, kodėl. Suprantama, kad ekonominė šalies gyventojų padėtis yra sunki. Gal tai nesutikimas su centrinės vadovybės-vyriausybės veiksmais. Toks jų pasirinkimas. Juk tik į komunistų partiją buvo  galima įstoti, o išstoti galimybių beveik nebuvo.
EK.    Gal partijoje tarp senųjų ir naujųjų narių tvyrojo psichologinė įtampa?
V.V. Kaip jau minėjau, stengėmės, kad jie integruotųsi į partijos gretas, turėtų galimybę puoselėti senas krikščioniškas, demokratines vertybes. Partijos viduje jie buvo susibūrę į bendriją „Lietuvos krikščionys demokratai“. O kritikos skyriaus viduje ir iš išorės sulaukiame visi. Juk tokia politikų dalia. Turim ieškoti kompromiso. O kompromisas yra tuomet, kai visi nepatenkinti sprendimu, bet jis pakenčiamas. Jei kažkas patenkintas, o kiti ne, tai sprendimas priimtas kažkokios grupės naudai. Daugiausiai kritikos Tėvynės Sąjungos nariai administracijos direktoriui išsakydavo  dėl VšĮ „Jaunimo krantas“. Sunku suprasti vadovų nerangumą, sprendžiant šios įstaigos likvidavimo klausimą. Juk ten „įkalintas“ vertingas savivaldybės turtas, o nieko neveikiantiems tos įstaigos vadovams reikia mokėti atlyginimus.  
EK.     Tarp išėjusių iš partijos yra žmonių, kurie jau daug metų aktyvūs mūsų savivaldybės politiniame gyvenime. Gal jie minėjo, ką veiks toliau?
V.V.  Manau, kad jie turi tik vieną galimybę – įsilieti į kitų partijų gretas. Likti bendrijoje „Lietuvos krikščionys demokratai“ (toliau sutrumpintai – LKD bendrija) ir tokiu pavadinimu dalyvauti rinkimuose, jie nebegalės, nes pagal Rinkimų įstatymą, visuomeninės organizacijos atskirai rinkimuose dalyvauti negali.
Manau, kad buvę krikščionys suklydo, ar buvo tiesiog suklaidinti. Nes  ir  LKD  bendrija yra struktūrinis partijos Tėvynės Sąjunga-Lietuvos Krikščionys Demokratai padalinys, veikiantis kaip vientisa struktūra visoje jungtinės partijos TS-LKD veiklos teritorijoje. Šios bendrijos teises ir pareigas, veiklos tikslus ir pagrindus nustato TS-LKD įstatai, ir bendrijos statutas. Taigi, išstoję iš TS-LKD partijos gretų, jie išstojo ir iš LKD bendrijos gretų. Šiai bendrijai atstovaus partijoje likę krikščionys demokratai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų