Į gyvenimą atėjęs basomis per gruodą

Į gyvenimą atėjęs basomis per gruodą
Nekantriai laukėme valandos su Bronium Bradausku TV „Valandoje su Rūta“, kur buvo numatyta kalbėtis apie Seimo milijonierius ir su pačiais milijonieriais.

Pagrindiniai klausimai tautai ir ekonomikos bei politikos žinovams buvo: kas geriau atstovauja tautai – labai turtingi ar eiliniai seimūnai, ir kodėl milijonieriai Seime dygsta kaip grybai po lietaus.
Daugeliui elektrėniečių buvo įdomu pažiūrėti tą laidą. Suprantama, todėl, kad būtent mūsų Kaišiadorių – Elektrėnų rinkiminė apygarda trečią kartą iš eilės milijonieriui B. Bradauskui patikime atstovauti mūsų kraštui LR Seime. Kaip gerai pažįstantys šį žmogų, keletas įvairių Elektrėnų organizacijų atstovų buvome pasiruošę svarstomais klausimais išsakyti savo nuomonę tiesioginiame eteryje, ypač jei bus reikalas pateikti atsvarą  kryptingai negatyvioms nuomonėms, kas, beje, visokiose „valandose“ pasitaiko. Kadangi prisiskambinti ir visai Lietuvai pasakyti savo nuomonės mums nepavyko, norime tomis mintimis, kurias sukėlė TV valandos diskusijos, pasidalinti su Elektrėnų savivaldybės gyventojais.
Atvyko tik 2 milijonieriai – Valdemaras Valkiūnas, deklaravęs 36 mln. turto, ir B. Bradauskas, deklaravęs apie 25 mln. Ugnis nukrypo į B. Bradauską. Jis atsakinėjo į klausimus apie jų šeimos turtų kilmę – tą mes, elektrėniškiai, jau esame girdėję: įsigytas Žuvininkystės padalinys, esantis negrąžintinoje žemėje, kurio vertė išaugo perkainavus jį naujomis kainomis. Jo žodžiais, kitas pajamas šeima gauna iš draudimo bendrovės „Lamantinas“. Viskas sąžininga.  Be abejo, jo aiškinimai įtikino ne visus, tarp jų ir laidos ekspertę Aušrą Maldeikienę. Be to, ši ponia kaip įmanydama stengėsi pažeminti B. Bradauską kaip žmogų, pripaišydama jam ir intelekto stoką, ir primityvumą, ir nemokšiškumą. Tos „intelektualės“ netaktas ir šališkumas labai papiktino ne vieną laidą žiūrėjusį Elektrėnų regiono visuomeninių bei nevyriausybinių organizacijų atstovą. Pavyzdžiui, Elektrėnų bendruomenės Neįgaliųjų sąjungos nariai ir pirmininkė Saulė Jakštienė yra labai dėkingi tam žmogui. Juk tik B. Bradausko dėka tie likimo nuskriausti žmonės gali pakeliauti po Lietuvą, pailsėti pajūryje, sudalyvauti sportinėse varžybose. Jo dėka tie žmonės pabuvojo net Seime! Jie dėkingi B. Bradauskui už paramą, kaip ir Elektrėnų Bendruomenės iniciatyvų centras bei kitos čia įsikūrusios organizacijos.
Apie nedalyvaujančius milijonierius kalbėta neakivaizdžiai. Diskutuota apie seimūnų galimybes prastumti jų ir jų šeimų verslams naudingus sprendimus. Pagal situaciją, kad seimūnai vis turtėja, o paprastas žmogelis nebeturi ką valgyti, galima daryti tokią prielaidą. Bet taip norisi tikėti, kad ne visi valdžios olimpe esantys ponai prarado sąžinę.
Sugrįžkime prie B. Bradausko laidoje ištartų žodžių – jei ubagas tapo ponu ir pamiršo vargšus, tai blogai. Bet jei jis nepamiršo vargšų, tai jis liko su jais. B. Bradauskas paklausė diskusijos oponento Eugenijaus, atvykusio iš provincijos pateikti savo nuomonės visai Lietuvai, ar šiam teko neturėti ką apsirengti, vaikščioti basam per gruodą. Jei neteko, tai be abejo jam turėtų būti sunku suprasti tuos ubagus. O pats Bronius tai patyrė. Ir, regis, jis nepamiršo tų pačių vargingųjų bei visų mūsų regiono gyventojų reikalų. Tą rodo tai, kad įvairiuose susitikimuose su visuomene B. Bradauskas padėkų ir gėlių gauna daugiau negu kritikos: elektrėniečiai visada dėkingi bičiuliui už pagalbą, kuri lėmė tokios puikios bibliotekos atsiradimą mūsų kukliame mieste. Be jau minėtų organizacijų, mūsų seimūnui visada nuoširdžiai dėkingi Elektrėnų klojimo teatras, pensininkų draugija „Bočiai“, Elektrėnų regiono profesinė sąjunga „Solidarumas“ ir kitos.
Kaip sako Elektrėnų PS „Solidarumas“ pirmininkė Birutė Grybauskienė, iki širdies gelmių sujaudino mūsų organizuota Velykinė gerumo akcija, kurios metu išvežiojome maisto krepšelius vargingiausių šeimų velykiniam stalui. Yra, pasirodo, žmonių, kurie be mūsų pagalbos nebūtų turėję ką padėti ant šventinio stalo! Didžiąją dalį lėšų šiai akcijai skyrė B. Bradauskas. O iš viso šiais metais B. Bradauskas parėmė to paprašiusias devynias visuomenines ir nevyriausybines organizacijas sumomis nuo 200 Lt iki 3000 Lt. Nuoširdžiai ačiū jam. Ačiū ne tik už labdarą, bet ir už jo paprastumą, draugiškumą, nuoširdumą.
Paskutinis laidos akcentas –  jauno dalyvio Šarūno ištarti žodžiai: „Visa blogybė ne tame, kad žmogus turtingas, svarbiausia, kad turtuoliai norėtų daryti gera, būtų sąžiningi ir teisingi“.

Zita Teresė Cibulskienė
Užs.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų