Gyvenantys, kad padėtų kitiems – svetimiems – negalios ištiktiems žmonėms

Gyvenantys, kad padėtų kitiems – svetimiems – negalios ištiktiems žmonėms
Turbūt ne kartą esate girdėję: „gyvenu dėl vaikų“ (taip dažniausiai sako mamos), „pagyvensiu dėl savęs“ – raminasi besiruošiantieji į užtarnautą poilsį.

O ar girdėjote sakant „gyvenu, kad padėčiau kitiems – svetimiems – negalios ištiktiems žmonėms“? Nesako taip ir Saulė Jakštienė, nors jau 13 metų visą savo laiką skiria Elektrėnų krašto neįgaliųjų sąjungos veiklai ir tapo neįgaliųjų žmonių dvasinio palaikymo specialiste – žinove.
Kaip ir kiekvienais metais, taip ir 2010 metų gruodžio mėnesį, prieš Kalėdas, organizacijos pirmininkė nudžiugino įvairiomis kelionėmis.
Praėjusių gruodžio 1 d. Lietuvos Respublikos Seime dalyvavome Lietuvos žmonių su negalia sąjungos (LŽNS) 15 metų jubiliejuje ir Tarptautinės neįgaliųjų dienos paminėjime. Stebėjome įspūdingą žmonių su psichikos negalia suvaidintą S. Dikčiūtės, G. Aleksos muzikos ir žodžio spektaklį „Prabudimas“, apžiūrėjome nuostabią virtualią fotografijos parodą „Tai mūsų kelias“. Seimo Pirmininkė Irena Degutienė pasveikino su jubiliejumi ir įteikė angelą, kad mus visus ir toliau globotų ir saugotų.
Juk ne kiekvienas net sveikas žmogus šiuo krizės metu gali nuvykti į Nacionalinį Operos ir baleto teatrą, o 21 šios sąjungos narys nemokamai galėjo išvysti operą „Žydė“.
Prieš Kalėdas per 70 sąjungos narių buvo išdalinta Seimo nario Broniaus Bradausko šventinė labdara, dėl kurios Kūčių ir Kalėdų stalas tapo turtingesnis, skalsesnis ir saldesnis. Ir tai nebe pirmas kartas, kai Seimo narys mums padėjo: jo dėka pavaišinome respublikinės šventės dalyvius, atvykusius iš kelių savivaldybių ir rajonų į „Širdies dainos“ konkursą, neįgalių žmonių Abilimpiadą, B. Bradauskas  ne kartą apmokėjo kelionės išlaidas į Vilnių, į  Gatvės muzikos festivalį, Saulės dieną, už ekskursiją po Vilnių.
Sąjungoje yra ne vienas neįgalusis, kuriam socialinė darbuotoja L. Klinkevičienė išnešiojo į namus Kalėdinę sriubą, o su meile O. Rakač pagaminta sriuba bent trumpam sušildė, pamaitino, paguodė ir priminė, kad nesame užmiršti.
Mums ne tiek jau daug laiko reikėjo suvokti, jog EKNS pirmininkės S. Jakštienės gyvenimo, kad ir kas jį kontroliuotų, yra viena prasmė ir tikslas – meilė aplinkiniams, laukiantiems tos meilės. Viena kregždė – dar ne pavasaris, taip pat nepadarys žmogaus laimingo viena diena ar trumpas laiko tarpas.  Ačiū EKNS pirmininkei, nuolatos ieškančiai ir surandančiai rėmėjų,ačiū Seimo nariui B. Bradauskui, neįgaliems žmonėms padedantiems  gyventi prasmingiau.

Audra Česonienė
EKNS valdybos narė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų