,,Green art“ jaunimo mainai Vievyje baigėsi uždarymo vakaru

,,Green art“ jaunimo mainai Vievyje   baigėsi uždarymo vakaru

Greta Kamandulytė

Vievyje vyko tarptautinių jaunimo mainų programos projekto „Greeen art“ baigiamasis renginys, kuriame mainų dalyviai iš Lietuvos ir Italijos pristatė, ką jie nuveikė kartu. Šis projektas vyko visą savaitę, tad buvo laiko dalyviams šį bei tą nuveikti.

Projektą finansavo Europos Sąjungos programa ,,Veiklus jaunimas“. Ši programa suteikia jauniems žmonėms neformalaus ugdymosi galimybes bei finansines subsidijas jų inicijuotiems bei įgyvendinamiems projektams, skatina Europos šalių jaunimo bendradarbiavimą. Ypatingas dėmesys programoje skiriamas jaunų žmonių, turinčių mažiau galimybių nei jų bendraamžiai, dalyvavimui bei iniciatyvoms. Pirmąją dieną projekto dalyviai iš Italijos, kurių buvo net devyni, gyveno lietuvių vaikų šeimose, likusias viešnagės dienas apsistojo mokymo centre ,,Daugirdiškės“, kuriame paaugliai atliko įvairiausias susipažinimo užduotis, vyko darbas tarptautinėse grupėse, jaunimas kūrė ekologiško fabriko maketą 2050-tiesiems metams. Projekto dalyviai keliavo į Trakus, svečiai labai džiaugėsi atradę pilį, ,,Sėkmės užeigoje“ jaunuoliai dainavo karaokę, vakarais eidavo į pirtį, kurios italai neturi. Pasak Daugirdiškių mokymo centro darbuotojo Nerijaus Kriaučiūno, dažniausiai dalyviai bendraudavo, stengėsi supažindinti svečius iš Italijos tiek su mūsų šalimi, tiek su jos tradicijomis. Italų grupės vadovė Constanza Colombero paklausta apie italų ir lietuvių paauglių elgesio skirtumus atsakė, kad jokių skirtumų tikrai nėra ir būti negali. ,,Abiejų šalių jaunuoliai mėgsta linksmintis, klausytis muzikos, šokti…“ – kalbėjo vadovė. Vadovė kalbėjo, kad jai labai patiko Lietuvoje: pirtis ir kelionė į Vilnių, kurios metu reikėjo ieškoti ekologiškų parduotuvių ir bendrauti su jų darbuotojais. ,,Mes, Italijoje, taip pat rašome projektus, stengiamės gauti finansavimą, kad galėtume kuo daugiau keliauti“, – kalbėjo Constanza Colombero.
Mainų programos pagrindinis organizatorius yra Vievio kultūros centras, o baigiamojo renginio pagrindinis akcentas buvo – ekologija. Jaunimas šoko, dainavo, demonstarvo iš ekologinių medžiagų sukurtas rūbų kolekcijas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų